REGIOJET v IDS BK


Linka

RegioJet je od 1. apríla 2018 súčasťou Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK). Regionálne vlaky RegioJetu, v ktorých budete môcť cestovať s integrovanými cestovnými lístkami, sú označené ako S70. Vlaky RegioJetu linky S70 bude premávať počas pracovných dní v špičke až 3x za hodinu, mimo nej pravidelne raz za hodinu.
Trasa linky S70

Cestovné lístky

Pri cestovaní RegioJetom na tejto trati môžete využívať všetky cestovné lístky IDS BK. Cestovať tak môžete len s jedným lístkom a ďalej ľubovoľne prestupovať na MHD v Bratislave, regionálne vlaky ZSSK, či regionálne autobusy Slovak Lines.
Cestovať môžete s jednorazovými cestovnými lístkami, elektronickými cestovnými lístkami (eCL) alebo predplatnými cestovnými lístkami tzv. električenkami, s ktorými najviac ušetríte. Papierové jednorazové cestovné lístky si môžete zakúpiť aj u stevarda priamo vo vlaku RegioJet, ktorý vám lístok označí.
Duálna tarifa
Cestujúci, ktorí neplánujú prestupovať z RegioJetu, budú môcť aj naďalej využívať cestovné lístky dopravcu RegioJet. Tieto cestovné lístky nie je možné využiť ďalej na cestovanie v IDS BK a ľubovoľne prestupovať na MHD v Bratislave, regionálne autobusy Slovak Lines či regionálne vlaky ZSSK.
Cestovanie s bicyklom a invalidným vozíkom v RegioJete
Všetky vlaky RegioJetu sú prispôsobené na prepravu bicyklov a väčšina súprav aj na prepravu invalidných vozíkov. Jednorazový cestovný lístok pre bicykel stojí € 1,-, k dispozícií je aj 7-dňová “električenka” za cenu € 5,-. Lístky sa dajú kúpiť u stevarda vo vlaku. Preprava invalidných vozíkov je bezplatná, takýto cestujúci však musia dopravcu minimálne 48 hodín pred samotnou cestou kontaktovať so žiadosťou o cestovanie. Dispečeri RegioJetu sa budú následne snažiť nasadiť na daný spoj nízkopodlažný vlak a cestujúcemu dopravu spätne potvrdia.
Cestovné lístky IDS BK neplatia na trase Kvetoslavov-Komárno, čo je trasa mimo územia Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji.

Zľavy pre cestujúcich

Vstupom RegioJetu do IDS BK platia pre cestujúcich rovnaké zľavy v RegioJete, Slovak Lines, ZSSK a DPB v rámci IDS BK. Na cestovanie s 50% zľavou majú nárok:
 • deti vo veku od 6 do dovŕšenia 16. roku veku
  • na preukázanie zľavy nie je potrebný žiaden preukaz
 • žiaci základných a stredných škôl, študenti vysokých škôl v dennej forme
  • na preukázanie zľavy je potrebné byt držiteľom platnej ISIC karty, akceptovanej školskej karty alebo preukazu vydaného dopravcom
 • osoby vo veku nad 60 rokov, ktoré sú poberateľmi starobného, invalidného alebo výsluhového dôchodku
  • na preukázanie zľavy je potrebný preukaz vydaný dopravcom
 • osoby staršie ako 62 rokov
  • na preukázanie zľavy postačuje doklad totožnosti
 • držitelia preukazov ŤZP a ŤZP-S
  • na preukázanie zľavy postačuje preukaz ŤZP/ŤZP-S

Príklady


Pomoc

Cestujúci môžu svoje podnety či reklamácie smerovať na Infocentrum IDS BK alebo Zákaznícke centrum RegioJet.
Infocentrum IDS BK

Odoberať novinky
Odoberajte najnovšie informácie o dopravnom systéme do Vašej emailovej schánky.
Vyhľadávanie


Informácie telefonicky každý deň v čase:
od 08:00 do 18:00
0948 102 102