Aktuálne obmedzenia v doprave v súvislosti s pandémiou COVID-19

Obrázok
Cestovať vo všetkých dopravných prostriedkoch je možné len s použitím respirátora, ochranného rúška, alebo s iným vhodným spôsobom (šatka, šál...) zakrytým nosom a ústami.
Aktuálne platné cestovné poriadky
Všetky aktuálne platné cestovné poriadky sú zverejnené v secii Cestovné poriadky.

Regionálna želežničná doprava

Od nedele, 11. 5. 2020 premávajú linky železničnej dopravy zaradené do IDS BK opäť podľa cestovných poriadkov platných pre pracovné dni. Od stredy, 1.7.2020 bude obnovená medzištátna osobná doprava medzi SR a Maďarskom cez všetky pohraničné priechody. Premávka vlakov linky S8 bude k uvedenému dátumu obnovená v plnom rozsahu.

Regionálna autobusová doprava

Všetky linky jazdia od pondelka, 11.05.2020 opäť podľa cestovných poriadkov platných pre pracovné dni školských prázdnin
Do autobusov Regio Bus sa opäť nastupuje cez predné dvere, pričom cestujúci si buď zakúpi cestovný lístok u vodiča, alebo priloží predplatný cestovný lístok na čipovej karte k čítačke umiestnenej pri vodičovi, alebo si označí vopred zakúpený cestovný lístok v označovači, alebo vodičovi ukáže zakúpený lístok cez mobilnú aplikáciu. Cestujúcim odporúčame využívať všetky možnosti bezhotovostnej platby za cestovné.  

Mestská hromadná doprava

V bratislavskej MHD od 20.04. premávajú v pracovných dňoch autobusové linky podľa cestovných poriadkov platných počas prázdnin, električkové a trolejbusové linky podľa víkendových cestovných poriadkov. Podľa osobitných cestovných poriadkov budú cez pracovné dni premávať linky 7, 201 a 211. Premávka počas sobôt a nedieľ nie je obmedzená. V autobusoch a trolejbusoch nie je povolený nástup prednými dverami, rovnako nie je povolené vstupovať do vyhradeného priestoru v prednej časti vozidla.
Od pondelka, 20.04. sa cez pracovné dni obnovuje premávka na linkách 25, 26 a 92. Naďalej nepremávajú linky 131, 184 a 801.
MHD v Senci dočasne nepremáva. Premávka MHD v Malackách bola obnovená k 1.6.2020.

Predaj cestovných lístkov

Dopravný podnik Bratislava otvára svoje predajne, v ktorých budú zákazníci povinní dodržiavať prísne hygienické štandardy. Vstup je povolený iba v rúškach, na jedného zákazníka musí pripadať minimálne 25 metrov štvorcových predajnej plochy a odstupy medzi zákazníkmi musia byť min. 2 metre. Preto je od 22. apríla 2020 predajniach DPB otvorené len jedno predajné okienko, s výnimkou podchodu na Hodžovom námestí, kde môžu byť 4 predajné okienka. Predajné okienko zároveň určuje počet zákazníkov, ktorí môžu byť súčasne na predajnom mieste, čiže všade len 1, v podchode 4. Na autobusovej stanici Nivy je u dopravcu Slovak Lines otvorená pokladňa pri okienku č. 6 denne v čase od 7:00 do 17:00. Kúpu predplatných cestovných lístkov môžte tiež realizovať predovšetkým prostredníctvom internetu, alternatívou sú aj multifunkčné automaty a pokladnice ZSSK. Nákup jednorazových lístkov odporúčame predovšetkým prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Odoberať novinky
Odoberajte najnovšie informácie o dopravnom systéme do Vašej emailovej schánky.
Vyhľadávanie


Informácie telefonicky každý deň v čase:
od 08:00 do 18:00
0948 102 102