30.08.2017

Od 1.9.2017 budú na linke 525 premávať autobusy Slovak Lines

Oznam v skratke:Linka 525 je súčasťou IDS BK a platia na nej rovnaké tarifné podmienky.

Obrázok
Najväčšou zmenou z pohľadu cestujúceho je "zmena loga" autobusového dopravcu a menšia úprava cestovného poriadku. Z pohľadu ceny cestovného sa nič nemení.

Nový cestovný poriadok

Linka premáva tak ako doteraz v pravidelných intervaloch počas celého dňa. Najvýraznejšou zmenou nového cestovného poriadku je zmena trasy vo Vajnoroch.
Po novom linka 525 prechádza priamo cez Vajnory (rovnako ako linka 53). Vo Vajnoroch zastavuje len na zastávke MiÚ Vajnory, v štádiu rokovaní je ešte rozšírenie zastavovania aj na ostatných zastávkach.
Keďže autobusy sú "garážované" na autobusovej stanici, niektoré spoje začínajú alebo končia priamo tam. Na týchto spojoch je umožnená preprava cestujúcich. O ktoré spoje ide sa dočítate v cestovnom poriadku.

Cestovné lístky a ich použitie

Linka 525 je súčasťou IDS BK a preto na nej platia rovnaké tarifné podmienky ako doteraz. Pri občasných cestách možno využiť cestovné lístky na jednu cestu, pre pravidelných cestujúcich sú k dispozícii predplatné cestovné lístky. Nástup do regionálnej linky 525 je možný len prednými dverami, kontrolu cestovných lístkov vykonáva vodič priamo pri nástupe.
Miestna časť Čierna Voda patrí do zóny 610, jadro obce Chorvátsky Grob patrí do zóny 525. Pri ceste z centra Bratislavy na Čiernu Vodu prechádzate zónami 100, 101 a 610, ak cestujete až do Chorvátskeho Grobu prechádzate naviac aj zónou 525.
Cestujem len občas
Ak cestujete občas využite cestovné lístky na jednu cestu. Pri ceste z centra Bratislavy na Čiernu Vodu je potrebný 4-zónový cestovný lístok, pri ceste do Chorvátskeho Grobu je potrebný 5-zónový cestovný lístok. Počas platnosti cestovného lístka môžete prestúpovať medzi linkami MHD a linkou 525 bez ďalších doplatkov, nie je preto potrebné kupovať si dva samostatné lístky.
SMS lístky
SMS lístky na linke 525 neplatia. SMS lístky môžete využiť len na linkách MHD (linky 1 až 212, N1 až N99) v zónach 100+101.
Cestujem pravidelne
Ak cestujete pravidelne, je pre vás najvýhodnejšie zakúpiť si predplatný cestovný lístok (električenku) na príslušné zóny. Predplatný cestovný lístok rovnako platí u oboch dopravcov. Ak máte predplatný lístok len pre zóny 100+101, pri ceste mimo Bratislavu vám predajné zariadenie v autobuse tieto zóny zohľadní a dopočíta len chýbajúce zóny.
Ako postupovať pri nástupe
Ako postupovať záleží od toho, či lístok zakúpený máte, alebo si ho chcete u zakúpiť u vodiča.
Lístok už mám zakúpený:
  • nastúpte do autobusu a povedzte vodičovi výstupnú zastávku a ukážte mu váš lístok
  • ak máte papierový lístok, treba si ho označiť (ak ešte označený nebol v predchádzajcom spoji), ak máte lístok v elektronickej forme, priložte čipovú kartu k šedej čítačke u vodiča,
  • vodič vám vydá registračnú potvrdenku.
Lístok si chcem kúpiť u vodiča:
  • nastúpte do autobusu a povedzte vodičovi výstupnú zastávku a spôsob platby (hotovosť, elektronická peňaženka)
  • pri platbe elektronickou peňaženkou priložte čipovú kartu k šedej čítačke u vodiča,
  • vemite si cestovný lístok.
Vodič vám štandardne predá lístok len do tej zóny, v ktorej vystupujete. Preto, ak cestujete smerom do Bratislavy a budete chcieť s lístkom ďalej prestúpiť, napr. na električku, pýtajte si lístok až do zóny 100.

Ďalšie informácie

Ak chcete získať viac informácií a nenašli ste ich na našej stránke, obráťte sa prosím na našu Infolinku.

Odoberať novinky
Odoberajte najnovšie informácie o dopravnom systéme do Vašej emailovej schánky.
Vyhľadávanie


Informácie telefonicky každý deň v čase:
od 08:00 do 18:00
0948 102 102