20.06.2018

Nové cestovné poriadky Slovak Lines už čoskoro

Oznam v skratke:Od druhej polovice leta budeme cestovať prímestskou dopravou ponovom. Nové cestovné poriadky Slovak Lines lepšiu nadväznosť autobusov a regionálnych vlakov. Cestujúci si ľahko zapamätajú pravidelné odchody spojov. Budeme mať viac spojov na zmenených trasách.

Nové cestovné poriadky pripravila Bratislavská integrovaná doprava, koordinátor IDS BK, v spolupráci so Slovak Lines, Bratislavským samosprávnym krajom a obcami regiónu. 
Výhody nových cestovných poriadkov:
  • ľahko zapamätateľné odchody autobusov
  • rovnomerné rozloženie ponuky spojov
  • odchody autobusov ranná špička každých 7-8 minút, poobedná špička do 10 minút, v ostatné časy do 30 minút
  • skvalitnenie nadväznosti prímestských autobusov a regionálnych vlakov
  • doplnenie zastávok prímestských autobusov o významné prestupné miesta
  • zjednotenie trás autobusových spojení podľa liniek

Dunajská Lužná

Prímestské spoje v Dunajskej Lužnej sú prispôsobené železničnej doprave v Miloslavove ako dôležitom prestupnom mieste v rámci regionálnej dopravy. Na vlakovú stanicu bude po novom premávať linka 725, ktorá bude nadväzovať na regionálne vlaky v Miloslavove. Odchody tejto linky sa budú striedať s odchodmi liniek 727 a 737 do Šamorína a linky 735 do Dunajskej Lužnej. Do Kvetoslavova bude premávať linka 649 na trase Senec – Šamorín.
Okrem toho dopravca navýši prímestské spoje do Miloslavova, Kalinkova a Hamuliakova. Posilnia sa tiež autobusy z Dunajskej Lužnej v rannej špičke, ktoré budú odchádzať každých 7 až 8 minút. V poobednej špičke sa autobusom z Dunajskej Lužnej dostanete každých 10 minút. Podobne to bude aj v Šamoríne, kde budú autobusy v rannej špičke odchádzať každých 15 minút a v poobednej špičke každých 20 minút.

Pezinok

Cestujúci, ktorí cestujú do Modry, sa tam dostanú jednoducho aj zo železničnej stanice v Pezinku. Na vlakovej stanici budú zastavovať prímestské autobusové linky 540, 550 a 650 premávajúce na trase Bratislava – Modra. Linkou 550 s trasou Bratislava – Doľany budú tiež zabezpečené prípoje na regionálne vlaky. Do Pezinka na železničnú stanicu sa efektívne dostanú aj cestujúci z ďalších obcí. Konečnú zastávku na železničnej stanici Pezinok budú mať linky 521 z Limbachu, 522 (MHD Pezinok), 529 zo Senca a z Viničného, 528 z Bernolákova, Chorvátskeho Grobu a zo Slovenského Grobu. Tieto linky zároveň nadväzujú na regionálne vlaky.
Odchody autobusov na trase Modra – Bratislava budú v rannej špičke každých 7,5 minúty, v poobednej špičke 10 minút a na trase Pezinok – Bratislava v rannej špičke každých 5 minút, v popoludňajšej každých 7,5 minúty. Navýši sa tiež počet spojov vo Viničnom a Slovenskom Grobe.
Cestujúci určite ocenia aj nadväzné spojenia na regionálne vlaky na železničnej stanici Šenkvice. Tie zabezpečia autobusové linky 545 do Vištuku, 539 a 545 do Modry. Na železničnej stanici Báhoň nadväzné spojenie na regionálne vlaky zabezpečí linka 640 v smere Kaplná, Igram a Čataj. Od leta bude premávať aj nová linka 559, ktorá prepojí železničnú stanicu Báhoň s Budmericami, Štefanovou a Dolianmi. Nadväzné spojenie s vlakmi na železničnej stanici Cífer zabezpečí linka 650 (Bratislava – Častá – Budmerice – Cífer).

Malacky

Aj v tejto časti regiónu dopravca prispôsobil autobusové linky cestovným poriadkom regionálnych vlakov v Malackách, Plaveckom Štvrtku a Veľkých Levároch. Na železničnú stanicu Malacky budú premávať autobusové linky 240 v smere do Vysokej pri Morave, 245 smerom do Bratislavy, 260 smerom do Gajár, 265 smerom do Veľkých Levár a Malých Levár, 275 smerom do Závodu, Moravského Svätého Jána, Sekúl a Borského Svätého Jura, 277 do Studienky, Lekšárskej Novej Vsi a Býlkových Humeniec a linka 289 do Sološnice, Plaveckého Podhradia, Plaveckého Mikuláša, Plaveckého Petra a Prieval. Na vlakovú stanicu Plavecký Štvrtok bude zachádzať linka 239 smerom do Lábu.
Cestujúci po novom môžu očakávať aj lepšiu nadväznosť liniek v Rohožníku – 289 zo smerov Malacky aj Prievaly, 269 do smeru Kuchyňa, Pernek, Jablonové, Lozorno, Stupava a Bratislava. Veľkú výhodu prinesú tiež častejšie odchody autobusov. V rannej špičke každých 7 až 8 minút a v poobednej špičke každých 10 minút.

Senec

Pozitívne zmeny čakajú aj cestujúcich v Senci. Aj tam sa zvýši počet autobusových spojení so železničnou stanicou. Prímestské autobusy budú nadväzovať na osobné a regionálne vlaky, zvýši sa tiež počet spojov v časti Malý Biel vo Veľkom Bieli. S príchodom školského roka môžu cestujúci využiť aj školské spoje pre žiakov. Celkovo sa tak v tejto časti regiónu navýši počet spojov prímestskej autobusovej dopravy.

Odoberať novinky
Odoberajte najnovšie informácie o dopravnom systéme do Vašej emailovej schánky.
Vyhľadávanie


Informácie telefonicky každý deň v čase:
od 08:00 do 18:00
0948 102 102