Pohodlné cestovanie s mobilnou aplikáciou IDS BK

Moderný spôsob cestovania, bezhotovostné platby a všetky informácie na jednom mieste.

Pohodlné cestovanie s mobilnou aplikáciou IDS BK

POZOR! Nástup do vozidla je možný len s platným cestovným lístkom. Pri kúpe lístkov na jednu cestu začína cestovný lístok platiť 30 sekúnd po jeho zakúpení. Cestujúci v mobilnej aplikácii vidí, koľko času ešte ostáva do začiatku platnosti lístka a následne aj čas, ktorý mu ostáva do skončenia jeho platnosti.

Mobilná aplikácia IDS BK ponúka:

 • nákup predplatných cestovných lístkov, tzv. "električeniek" , s platnosťou 30, 90 a 365 dní
 • nákup cestovných lístkov na jednu cestu so zľavou 10%
 • bezhotovostné platby
 • virtuálne zastávkové tabule
 • trasy liniek na mapových podkladoch
 • cestovné poriadky všetkých denných aj nočných liniek IDS BK
 • vyhľadávanie spojení vrátane prestupov
 • aktuálne informácie o novinkách, zmenách, výlukách

V mobilnej aplikácii IDS BK majú cestujúci vždy po ruke všetko potrebné pre cestovanie. Môžu si kúpiť štandardné "električenky", teda predplatné cestovné lístky, a to bez potreby návštevy predajne, či vybavovania čipovej karty. Okrem toho je možné v aplikácii IDS BK kúpiť cestovné lístky na jednu cestu (tzv. "jednorazové"), denné cestovné lístky integrovanej dopravy, vyhľadať spojenia z miesta na mape, či výberom z najbližších zastávok, alebo nájsť cestovný poriadok ktorejkoľvek linky všetkých dopravcov zapojených do IDS BK.

Električenka v aplikácii IDS BK

V mobilnej aplikácii IDS BK je možné kúpiť okrem cestovných lístkov na jednu cestu aj predplatné cestovné lístky, tzv. "električenky".

Električenku je možné kúpiť bez potreby návštevy predajne a vybavovania plastovej čipovej karty. Všetky úkony je možné vybaviť cez mobilnú aplikáciu IDS BK.

Kúpu električenky je možné realizovať v niekoľkých krokoch:


  • Registrácia v mobilnej aplikácii IDS BK.
  • Žiadosť o kúpu električenky (je potrebné schválenie údajov a fotografie vo Vašom profile).
  • Kúpa električenky.


  Tak ako pri vybavovaní bežnej čipovej karty, aj pri kúpe električenky cez mobilnú aplikáciu je potrebné uviesť údaje cestujúceho a cez formulár v aplikácii IDS BK priložiť aktuálnu fotografiu.

  Po overení profilu a schválení žiadosti o električenku je možné kúpiť električenku na 30, 90 a 365 priamo v mobilnej aplikácii IDS BK.

  Cestujúci si môže zvoliť časovú platnosť električenky, zóny, v ktorých bude električenka platná aj dátum začiatku jej platnosti. Električenku je možné zaplatiť prevodom prostredníctvom platobnej karty, alebo z kreditu v aplikácii IDS BK.

  Taktiež je možná kúpa električenky pre vybrané skupiny cestujúcich, napr. študentská, pre dôchodcov, ŤZP, darcov krvi a podobne. Rovnako ako pri kúpe bežnej električenky je potrebné doloženie fotografie príslušných dokladov preukazujúcich nárok na zľavu.

  Rovnaké pravidlá platia aj v prípade kúpy Seniorpas-u v aplikácii IDS BK. Po zadaní mena a priezviska a doplnení dátumu narodenia aplikácia sama vyhodnotí, že cestujúci má nárok na zľavu. Následne stačí pripojiť fotografiu tváre a dokladu, z ktorého je zrejmý dátum narodenia (napr. občiansky preukaz, pas, ...), a po schválení žiadosti cestujúcemu bude umožnená "kúpa" električenky za 0,00 €. Cestujúci - senior - teda nemusí nikam cestovať pre vystavenie karty, či žiadať o jej zaslanie poštou.


  Platba za cestovné lístky zakúpené v mobilnej aplikácii je bezhotovostná. Cestujúci ich môže uhradiť nasledovnými spôsobmi:

  • platobnou kartou (debetnou alebo kreditnou)
  • z kreditu

  Nástup do vozidla je možný len s platným cestovným lístkom. Čas od zakúpenia do začiatku platnosti lístka je 30 sekúnd. Cestujúci v mobilnej aplikácii vidí, koľko času ešte ostáva do začiatku platnosti lístka a následne aj čas, ktorý mu ostáva do skončenia jeho platnosti.

  Mobilná aplikácia IDS BK je vhodná aj pre zahraničných turistov. Pripravená je v anglickej a nemeckej verzii.

  V aplikácii je možné kúpiť aj niekoľko lístkov napríklad pre rodinu, či skupinu spolucestujúcich.

  Mobilná aplikácia IDS BK je voľne dostupná na stiahnutie pre operačné systémy Android a iOS.

  Aplikácia je zadarmo dostupná na:


  Cestovné lístky zakúpené v mobilnej aplikácii platia vo všetkých spojoch dopravcov, ktorí sú zapojení do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji:

  • Dopravný podnik Bratislava (linky 1 - 199, linky N, linky X)
  • ARRIVA Mobility Solutions (linky 205 - 799)
  • Železničná spoločnosť Slovensko (linky S8 - S70)