Pohodlné cestovanie s mobilnou aplikáciou IDS BK

Moderný spôsob cestovania, bezhotovostné platby a všetky informácie na jednom mieste. Cestovné lístky zakúpené v mobilnej aplikácii platia vo všetkých spojoch Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji - Dopravný podnik Bratislava (linky 1 - 199, linky N21 – N99, linky X), ARRIVA Mobility Solutions (linky 205 - 799 a cezhraničná linka 901), Železničná spoločnosť Slovensko (linky S8 - S65 a linky R20 – R60) a Leo Express (linky S70 a R70).

Mobilná aplikácia IDS BK ponúka:

 • nákup predplatných cestovných lístkov, tzv. "električeniek" , s platnosťou 30, 90 a 365 dní
 • nákup cestovných lístkov na jednu cestu so zľavou 10%
 • bezhotovostné platby
 • virtuálne zastávkové tabule
 • trasy liniek na mapových podkladoch
 • cestovné poriadky všetkých denných aj nočných liniek IDS BK
 • vyhľadávanie spojení vrátane prestupov
 • aktuálne informácie o novinkách, zmenách, výlukách

V mobilnej aplikácii IDS BK máte vždy po ruke všetko potrebné pre vaše cestovanie. Môžete si kúpiť električenky, teda predplatné cestovné lístky, cestovné lístky na jednu cestu (tzv. "jednorazové"), denné cestovné lístky, vyhľadať spojenia z miesta na mape či výberom z najbližších zastávok, alebo nájsť cestovný poriadok ktorejkoľvek linky všetkých dopravcov zapojených do IDS BK. Aplikácia neslúži na administráciu dopravných kariet.

Lístky na jednu cestu

Pri kúpe lístkov na jednu cestu začína cestovný lístok platiť buď AUTOMATICKY IHNEĎ PO ZAKÚPENÍ alebo vo VOPRED STANOVENOM ČASE. V mobilnej aplikácii vidíte, koľko času ešte ostáva do začiatku platnosti lístka a následne aj čas, ktorý ostáva do skončenia jeho platnosti.

Električenka v aplikácii IDS BK

V mobilnej aplikácii IDS BK je možné kúpiť okrem cestovných lístkov na jednu cestu aj predplatné cestovné lístky, tzv. "električenky".

Električenku je možné kúpiť bez potreby návštevy predajne a vybavovania plastovej čipovej karty. Všetky úkony je možné vybaviť cez mobilnú aplikáciu IDS BK.

Kúpu električenky je možné realizovať v niekoľkých krokoch:

 • Registrácia v mobilnej aplikácii IDS BK.
 • Žiadosť o kúpu električenky, tzv. rozšírená registrácia (je potrebné schválenie údajov a fotografie vo vašom profile).
 • Kúpa električenky.

Tak ako pri vybavovaní bežnej čipovej karty, aj pri kúpe električenky cez mobilnú aplikáciu je potrebné uviesť údaje cestujúceho a cez formulár v aplikácii IDS BK priložiť aktuálnu fotografiu.

Po overení profilu a schválení žiadosti o električenku je možné kúpiť električenku na 30, 90 a 365 priamo v mobilnej aplikácii IDS BK.

Cestujúci si môže zvoliť časovú platnosť električenky, zóny, v ktorých bude električenka platná aj dátum začiatku jej platnosti. Prvý deň platnosti môže byť najskôr deň nasledujúci po kúpe. Električenku je možné zaplatiť prevodom prostredníctvom platobnej karty, alebo z kreditu v aplikácii IDS BK.

Taktiež je možná kúpa električenky pre vybrané skupiny cestujúcich, napr. študentská, pre dôchodcov, ŤZP, darcov krvi a podobne. Rovnako ako pri kúpe bežnej električenky je potrebné doloženie fotografie príslušných dokladov preukazujúcich nárok na zľavu.

Rovnaké pravidlá platia aj v prípade kúpy Seniorpas-u v aplikácii IDS BK. Po zadaní mena a priezviska a doplnení dátumu narodenia aplikácia sama vyhodnotí, že cestujúci má nárok na zľavu. Následne stačí pripojiť fotografiu tváre a dokladu, z ktorého je zrejmý dátum narodenia (napr. občiansky preukaz, pas, ...), a po schválení žiadosti cestujúcemu bude umožnená "kúpa" električenky za 0,00 €. Cestujúci - senior - teda nemusí nikam cestovať pre vystavenie karty, či žiadať o jej zaslanie poštou.

ELEKTRIČENKA v aplikácii IDS BK (video)


Platba za cestovné lístky zakúpené v mobilnej aplikácii je bezhotovostná. Cestujúci ich môže uhradiť nasledovnými spôsobmi:

 • platobnou kartou (debetnou alebo kreditnou)
 • z kreditu

Nástup do vozidla je možný len s platným cestovným lístkom.

Začiatok platnosti jednorazového cestovného lístka je:
 • automaticky po zakúpení lístka, alebo
 • vo zvolenom čase, prostredníctvom posuvníka v nákupnom košíku, a to až o 90 minút v rámci aktuálneho dňa, pri kúpe cestovného lístka priamo z ponuky lístkov, alebo
 • v čase plánovaného odchodu vyhľadaného spoja, pri nákupe lístka cez vyhľadávač spojení, najneskôr o 180 minút v rámci aktuálneho dňa.

Cestujúci v mobilnej aplikácii vidí, koľko času ešte ostáva do začiatku platnosti lístka a následne aj čas, ktorý mu ostáva do skončenia jeho platnosti.

Lístok s posunutou platnosťou je možné v prípade potreby stornovať do 5 minút pred jeho aktivovaním. Stornovaná suma sa automaticky zapíše do kreditu užívateľa, ktorý môže následne využiť pri kúpe ďalších lístkov.

Mobilná aplikácia IDS BK je vhodná aj pre zahraničných turistov. Pripravená je aj v anglickej a nemeckej verzii.

V aplikácii je možné kúpiť aj niekoľko lístkov napríklad pre rodinu, či skupinu spolucestujúcich.

Mobilná aplikácia IDS BK je zadarmo dostupná na stiahnutie pre operačné systémy Android a iOS. Nájdete ju na:


Cestovné lístky zakúpené v mobilnej aplikácii platia vo všetkých spojoch dopravcov, ktorí sú zapojení do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji:

 • Dopravný podnik Bratislava (linky 1 - 199, linky N21 – N99, linky X)
 • ARRIVA Mobility Solutions (linky 205 - 799 a cezhraničná linka 901)
 • Železničná spoločnosť Slovensko (linky S8 - S65 a linky R20 – R60)
 • Leo Express (linky S70 a R70)

  Cestujeme jednoduchšie - stačí nám len mobil