Zmeny trás liniek MHD z dôvodu národného behu Devín - Bratislava

Vážení cestujúci,

v nedeľu 16.04.2023 budú medzi 7:30 a 13:00 z dôvodu národného behu Devín – Bratislava presmerované nasledovné linky MHD:

Električky

 • Linka 1 pôjde po okružnej trase Hlavná stanica – Blumentál – Vazovova – Americké nám. – Špitálska – Kamenné nám. (zastávka Centrum) – Nám. SNP – Obchodná – Hlavná stanica
 • Linka 4 pôjde približne v čase medzi 7:30 a 9:30 v smere z Dúbravky na Stn. Nové Mesto / Zlaté piesky cez Mostovú a Jesenského, neobslúži Šafárikovo nám. V smere do Dúbravky bez zmeny trasy.
 • Približne od 9:30 do 13:30 pôjde obojsmerne medzi zastávkami Kráľovské údolie a Centrum cez tunel, Kapucínsku a Nám. SNP.

 • Autobusy:

  • Linka 21 bude približne v čase medzi 9:00 a 11:45 predĺžená. Pri jazde z Devínskej Novej Vsi bude z autobusovej stanice pokračovať cez zastávku Čulenova na konečnú Malá scéna (výstupište na Krupkovej ako linka 29). Začínať bude rovnako na zastávke Malá Scéna – nástupište D na Pribinovej, ako linka 29. Následne pôjde cez zastávky Malá Scéna a Čulenova (ako linky 50 a 70) a od zastávky Autobusová stanica po svojej riadnej trase.
  • Linka 29 bude približne v čase medzi 9:00 a 11:45 premávať iba medzi zastávkami Opletalova, VW5 a Hrad Devín. Spojenie na Malú scénu zabezpečí mimoriadne predĺžená linka 21.
  • Približne v čase medzi 11:45 a 13:30 bude premávať po svojej riadnej trase z Opletalovej, VW5 až na Malú scénu, akurát medzi zastávkami Most SNP a Malá scéna pôjde odklonom cez Petržalku. Zastávku Most SNP obslúžia v obratisku (Smer Malá scéna na výstupišti (U), smer Opletalova, VW5 ako linky 30 a 37 (G); zastávky Nám Ľ. Štúra a Šafárikovo nám. nebudú obsluhované.
  • Linky 30 a 37 budú približne v čase medzi 9:00 a 11:45 premávať medzi zastávkami Zoo a Most SNP (iba v uvedenom smere) odklonom cez Petržalku bez obsluhy zastávok. Nebudú zastavovať na zastávkach Lanfranconi, Kráľovské údolie a Chatam Sófer.
  • Linka 39 bude približne v čase medzi 9:00 a 11:45 premávať medzi zastávkami Zoo a Zochova (iba v uvedenom smere) odklonom cez Petržalku bez obsluhy zastávok. Nebude zastavovať na zastávkach Lanfranconi, Kráľovské údolie a Chatam Sófer.
  • Linka 32 bude približne v čase medzi 9:00 a 11:45 premávať medzi zastávkami Janotova a ZOO (iba v uvedenom smere) odklonom cez zastávku Cintorín Slávičie. Zastávku Riviéra obslúži v náhradnej polohe pri detskom ihrisku. Neobslúži zastávku Botanická záhrada.
  • Linka 50 bude medzi zastávkami Aupark a Malá scéna (iba v uvedenom smere) premávať odklonom. Neobslúži zastávky Most SNP, Nám. Ľ. Štúra a Šafárikovo nám.
  • Linka 70 bude medzi zastávkami Čulenova a Most SNP (obojsmerne) premávať odklonom cez Petržalku. V smere pod Most SNP mimoriadne obslúži zastávku Malá Scéna na Krupkovej (nástupište C). Neobslúži zastávky Šafárikovo nám. a Nám. Ľ. Štúra obojsmerne. Nástupište Most SNP obslúži ako linka 37 (G).

  V prípade otázok môžete kontaktovať InfoCentrum IDS BK:

  📧 info@idsbk.sk, ☎️ +421 948 102 102