Dlhodobé výluky v MHD Bratislava

Vážení cestujúci,

Z dôvodu stavebných prác na Mostovej budú od 05.08. do 27.08.2023 presmerované linky 1 a 4

Linka 1 bude premávať po okružnej trase Hlavná stanica – Obchodná – Kapucínska – tunel – nábrežie – Šafárikovo nám. – Štúrova – Nám. SNP – Obchodná – Hlavná stanica.

Linka 4 bude iba v smere do Dúbravky premávať po trase Zlaté piesky / Stn. Nové Mesto – Špitálska – Nám. SNP – Kapucínska – tunel – nábrežie – Karlova Ves – Dúbravka. V smere z Dúbravky na Vajnorskú bude premávať bez zmeny trasy.

Zastávky Jesenského a Nám. Ľ. Štúra nebudú počas výluky obsluhované. Ako náhrada namiesto linky 4 bude linka 29 premávať v úseku Nové SND – Riviéra (iba v uvedenom smere) celotýždenne v zahustenom intervale.

Z dôvodu výstavby električky v Petržalke budú od 05. augusta predbežne až do 30. novembra presmerované linky 59, 92, 93, 95, 98, 99, 192, N95, N99 a výjazdové a dojazdové spoje.

Linky 59, 98, 99 a N99 budú premávať medzi zastávkami ZŠ Budatínska a Ľubovnianska obojsmerne po Vyšehradskej a Jantárovej ceste. Nebudú obsluhovať zastávku Znievska, zastávku Budatínska obslúžia rovnako ako linka 93 (nástupištia C a D). Zastávku Lúčanka obslúžia v náhradnej polohe na dočasnej komunikácií. Na obchádzkovej trase zastavia aj na zastávkach Lúky V a Vyšehradská.

Linky 92, 192, N95 a výjazdové a dojazdové spoje z liniek 68, 83, a 94 budú premávať medzi zastávkami Strečnianska a Ľubovnianska obojsmerne po Lietavskej, Vyšehradskej a Jantárovej ceste. Zastávky Strečnianska aj Lúčanka obslúžia v náhradnej polohe na dočasných komunikáciach. Na obchádzkovej trase zastavia na všetkých zastávkach.

Linka 95 bude premávať medzi zastávkami Strečnianska a Vyšehradská obojsmerne po obchádzkovej trase po Lietavskej a Vyšehradskej. Zastávku Strečnianska obslúži v náhradnej polohe na dočasnej komunikácií. Nástupište Vyšehradská obslúži rovnako ako linka 93 (nástupište C). Zastávku Lúčanka nebude obsluhovať. Na obchádzkovej trase zastaví na všetkých zastávkach.

V prípade otázok môžete kontaktovať InfoCentrum IDS BK:

📧 info@idsbk.sk, ☎️ +421 948 102 102