Rekonštrukcia ŽST Vinohrady pokračuje ďalšou etapou

Vážení cestujúci,

od štvrtka 5. októbra 2023 budú ukončené stavebné práce v okolí nástupíšť č. 3 a č. 4 na železničnej stanici Bratislava-Vinohrady (nástupištia smer Pezinok), vďaka čomu budú vybrané vlaky liniek S50 a R50, ktoré boli počas výluky presmerované na stanicu Bratislava-Nové Mesto, opäť premávať na Hlavnú stanicu. Zároveň sa ruší mimoriadne zastavovanie vlakov linky R50 v železničnej stanici Bratislava-Rača.

Rekonštrukčné práce na stanici Bratislava-Vinohrady zároveň pokračujú ďalšou etapou, počas ktorej budú prebiehať práce na obnove nástupíšť č. 1 a č. 2 (nástupištia smer Senec).

V období od 5. októbra do 6. novembra 2023 bude možné využiť na nástup a výstup z vlakov liniek S60 a R60 na stanici Bratislava-Vinohrady len nástupište č. 1 a od 7. novembra do 9. decembra len nástupište č. 2. Z dôvodu obmedzení na nástupištiach aj na priľahlých traťových úsekoch môže dochádzať k meškaniam vlakov liniek S60 a R60 na úrovni približne 5 až 15 minút.

V prípade nepriaznivej prevádzkovej situácie môžu byť vlaky liniek S60 a R60 na ŽST Bratislava-Vinohrady mimoriadne odklonené na nástupištia č. 3 a č. 4 smer Pezinok a následne vedené po obchádzkovej trase na stanicu Bratislava-Vajnory. Z tohto dôvodu odporúčame cestujúcim nastupujúcim v tejto stanici venovať zvýšenú pozornosť staničnému rozhlasu a informačným systémom, prostredníctvom ktorých budú na zmenu nástupišťa cestujúci v dostatočnom predstihu upozornení.

Ďakujeme za porozumenie. V prípade otázok môžete kontaktovať InfoCentrum IDS BK:

📧 info@idsbk.sk, ☎️ +421 948 102 102