Dlhodobá výluka na linke S70 v Bratislave

Vážení cestujúci,

z dôvodu výstavby terminálu integrovanej osobnej prepravy (TIOP) Vrakuňa budú od pondelka 23. októbra do 9. decembra 2023 vlaky linky S70 skrátené po železničnú stanicu Podunajské Biskupice. V úseku Podunajské Biskupice – Bratislava-Nové Mesto bude zavedená náhradná autobusová doprava.

Spoje náhradnej autobusovej dopravy (NAD) budú premávať medzi stanicami Podunajské Biskupice a Bratislava-Nové Mesto denne v hodinových intervaloch, ktoré budú doplnené v dopravnej špičke do 30 minútového intervalu. Po trase obslúžia aj zastávky MHD Železničná (v tesnej blízkosti stanice Bratislava-Vrakuňa, ako linka 67) a Klientské centrum. Zastávku Klientské centrum obslúžia v smere na stanicu Nové Mesto na nástupišti C (ako linka 50 smer Kukučínova) a v smere na stanicu Podunajské Biskupice na nástupišti D (ako linka 50 smer OC Einsteinova). Odchody NAD budú naviazané na príchody a odchody vlakov smer Dunajská Streda a Komárno v ŽST Podunajské Biskupice, ktoré zostávajú nezmenené. Maximálny čakací čas na vlaky zo smeru Komárno bude 20 minút.

V úseku medzi stanicami Bratislava hlavná stanica a Bratislava-Nové Mesto budú vlaky linky S70 odrieknuté bez náhrady. Cestujúci môžu pri ceste zo železničnej stanice Nové Mesto využiť električkovú linku č. 4 s prestupom na zastávke Trnavské mýto na linky č. 61 a 71 smer Hlavná stanica. Pri ceste z Podunajských Biskupíc na hlavnú stanicu môžu cestujúci využiť spoje NAD na zastávku Klientské centrum, kde je možné prestúpiť na linku 61 smer Hlavná stanica. Uvedené spojenia je možné využiť obojsmerne.

Pre konkrétne spojenia do rôznych častí Bratislavy odporúčame cestujúcich využiť dostupné vyhľadávače spojení vrátane vyhľadávača spojení v mobilnej aplikácií IDS BK.

Podrobné informácie a mimoriadny cestovný poriadok