21.08.2017

Zmeny v preukazoch ISIC vydávaných strednými školami!

Oznam v skratke:Od začiatku tohto školského roka budú niektoré stredné školy vydávať svojim žiakom študentské preukazy ISIC, ktoré NIE SÚ zapojené do systému TransCard.

Zmeny v preukazoch ISIC vydávaných strednými školami

Obrázok
Od začiatku tohto školského roka budú niektoré stredné školy vydávať svojim žiakom študentské preukazy ISIC, ktoré NIE SÚ zapojené do systému TransCard. V zmysle PP IDS BK (bod B.10.1) je možné na cestovanie v IDS BK použiť ‼️ LEN ‼️ čipové karty zapojené v tomto systéme.
Preukazy vydávané mimo systému TransCard, nemajú predpripravenú štruktúru čipu na použitie v doprave. V praxi to znamená, že takýto preukaz sa nedá v predajných systémoch dopravcov použiť.
Preukazy, ktoré je možné použiť v doprave majú na zadnej strane logo TransData. Preukazy, ktoré NIE JE možné použiť v doprave NEMAJÚ na zadnej strane logo TransData.
Žiaci, ktorým škola vydala preukaz ISIC nezapojený do systému TransCard ho môžu využiť len na preukázanie nároku na zľavu pri kúpe jednorazových zľavnených cestovných lístkov a pri kúpe dopravnej karty (platný ISIC preukaz v tomto prípade nahrádza potvrdenie o návšteve školy). Preukazy vydané v minulých školských rokoch platia podľa doterajších podmienok.
V prípade záujmu o kúpu predplatného cestovného lístka (električenky) alebo dobíjanie kreditu elektronickej peňaženky a následného nákupu elektronických cestovných lístkov je potrebné vybaviť si kartu dopravcu.

Odoberať novinky
Odoberajte najnovšie informácie o dopravnom systéme do Vašej emailovej schánky.
Vyhľadávanie


Informácie telefonicky každý deň v čase:
od 08:00 do 18:00
0948 102 102