27.09.2018

Novinky v tarife od 01.10.2018

Oznam v skratke:Od pondelka 01.10.2018 sa zavádzajú zmeny v tarife, ktoré prinášajú výhodne možnosti cestovania.

Rožšírenie využitia Bratislavskej mestskej karty

Bratislavskú mestskú kartu (BMK) možno po novom využiť ako nosič elektronickej peňaženky, z ktorej bude možné nakupovať elektronické cestovné lístky.
Pred prvým použitím BMK je potrebná jej aktivácia na predajnom mieste DPB alebo Slovak Lines. Po aktivácii si môže držiteľ karty dobiť kredit do elektronickej peňaženky, ktorý bude využívať pri kúpe elektronických lístkov platných v celom IDS BK. Dobíjanie elektronickej peňaženky je možné len bezhotovostne, t.j. prostredníctvom internetu, na predajných miestach a v multifunkčných predajných automatoch. Dobíjanie kreditu vo vozidlách regionálnych autobusov nie je možné (z dôvodu nemožnosti bezhotovostnej platby).
Držitelia BMK, ktorý ju využívajú na nákup električenky môžu po novom využívať aj predajne Slovak Lines a multifunkčné automaty na železničných staniciach. Podmienkou získania zľavy je bezhotovostná platba.

Počas voľných dní bude možné využiť denný lístok pre viac osôb

Počas sobôt, nedieľ a dní pracovného pokoja môže s držiteľom základného denného cestovného lístka (s platnosťou 24, 72 alebo 168 hodín) cestovať aj ďalšia dospelá osoba a až 3 deti do dovŕšenia 16 roku veku. Podmienkou takéhoto využitia je, že v skupine cestujúcich je 1 dospelý a 1 dieťa.
Rodinný víkendový výlet po Bratislave vás vyjde na max. 3,50€, v celej sieti IDS BK maximálne 6,90 €.

Združené cestovné lístky

V multifunkčných automatoch budú dostupné združené cestovné lístky pre 10 osôb s platnosťou 2 zóny / 30 minút. Ponuka bude obsahovať tak základný (9,00 €), ako aj zľavnený (4,50 €) lístok.
Ponuka vychádza v ústrety pre väčšie skupiny cestujúcich (napr. školské výlety), ktoré si nebudú musieť označovať niekoľko samostatných lístkov.

Prenosné predplatné cestovné lístky

Do tarify sa zavádza nový druh prenosných predplatných cestovných lístkov. Prenosné predplatné lístky budú vydávané len na prenosnú bezkontaktnú čipovú kartu. Prenosnú kartu s lístkom si môžu vzájomne zdieľať viaceré osoby, pričom platí, že v jednom momente môže cestovať len jedna osoba. S predplatným cestovným lístkom nie je možné dodatočné preukázanie sa.
Prenosné predplatné cestovné lístky sú výhodné najmä pre organizácie, skupiny alebo pre rodiny ktorých členovia striedavo využívajú osobný automobil a verejnú dopravu.

Odoberať novinky
Odoberajte najnovšie informácie o dopravnom systéme do Vašej emailovej schánky.
Vyhľadávanie


Informácie telefonicky každý deň v čase:
od 08:00 do 18:00
0948 102 102