11.10.2018

Zmeny cestovných poriadkov Regio Bus od 14.10.

Oznam v skratke:Od nedele, 14.10.2018, dôjde na základe pripomienok od občanov a samospráv k ďalším úpravám cestovných poriadkov regionálnych liniek v okrese Malacky.

Linka 219
Bude pridaný spoj s odchodom 5:05 zo Stupavy, aut. stanice, ktorý nahradí pôvodný spoj linky 245, ktorý premával v tomto čase už z Malaciek. Po zmene tento spoj z Malaciek nebude premávať, ale v Stupave začne už zo zastávky Technické služby (o 5:00).
Linka 239
Víkendové spoje na trase Malacky – Láb budú z prevádzkových dôvodov rozdelené v Plaveckom štvrtku, pričom medzi vozidlami bude garantovaný prestup
Linka 240
Na základe požiadavky obcí Jakubov a Suchohrad bude zavedený nový školský spoj do Záhorskej Vsi s odchodom 12:10 z Malaciek. Na základe požiadavky obce Vysoká pri Morave bude odchod ranného spoja, ktorý slúži na dopravu detí do škôl v Malackách zmenený zo 6:10 na 6:35, čím sa dosiahne lepšie načasovanie príchodu pred začiatkom vyučovaní. Ako náhrada za pôvodnú časovú polohu spoja bude zavedený nový spoj do Malaciek s odchodom 6:36 z Jakubova. Večerný spoj z Malaciek s odchodom 21:10 bude z dôvodu lepšieho načasovania prípoja na vlak posunutý o 5 minút na 21:15.
Linka 245
Dôjde k posunu časových polôh spojov v ranných hodinách. Spoj 4 bude vedený až od Stupavy (s odchodom 5:05) na linke 219. Spoje vedené po diaľnici budú ráno pokračovaním liniek z Gajar, Veľkých Levár a Studienky, popoludní budú z Malaciek pokračovať priamo ďalej do Gajar, resp. Veľkých Levár, resp. Studienky.
Linka 250
Prvé dva ranné spoje do Bratislavy cez pracovné dni na základe požiadaviek obce Vysoká pri Morave nebudú zachádzať cez Zohor. Rovnako popoludňajší spoj s odchodom 15:55 z Bratislavy, aut. stanice vynechá Zohor. Pre vyhovenie pripomienkam z obce Jakubov za zachovanie priamych spojov do Bratislavy budú opäť zavedené spoje linky 250 po trase Malacky – Kostolište – Jakubov – Láb – Zohor – Stupava – Bratislava. Pôjde o nové dva spoje ráno v smere do Bratislavy a jeden spoj popoludní v smere z Bratislavy. Dosiahne sa tým aj zvýšená ponuka spojov medzi Stupavou a Bratislavou v najexponovanejších časoch v rannej špičke. Medzi 6. a 7. hodinou tak bude zo Stupavy do Bratislavy interval spojov 5 minút.
Linka 260
Na základe pripomienok z obce Gajary budú vedené viaceré spoje v rannej špičke po diaľnici priamo do Bratislavy a poobede už z Bratislavy. Z dôvodu zabezpečenia lepších prípojov na vlaky v žel. stanici Malacky budú vo vybraných časoch ráno posunuté odchody z Gajár o 5 minút skôr. Rovnako spoje, ktoré zabezpečujú spojenie na začiatok poobednej smeny vo Volskwagene, budú mať posunuté odchody o 5 minút skôr (z Gajár na 12:25 a z Malaciek na 12:45).
Linka 265
Pre lepšie zabezpečenie prípojov na vlaky budú mať vybrané spoje posunuté odchody z Malých Levár o 3-5 minút skôr, resp. zo žel. stanice Veľké Leváre o 5 minút neskôr. Prvý ranný spoj z Malých Levár bude vedený až do Malaciek na žel. stanicu. Na základe požiadavky obce Malé Leváre bude z Malaciek zavedený nový školský spoj o 13:30.
Linka 269
Cez pracovné dni bude mať posunutý odchod pri rannom spoji z Bratislavy zo 6:05 na 6:20. Tým sa dosiahne lepší príchod pred začiatkom vyučovania na ZŠ Kuchyňa.
Linka 275
Odchody prvého ranného spoja budú posunuté o 5 minút skôr, čím sa zabezpečí lepšie načasovanie prípoja na vlak v žel. stanici Veľké Leváre. Cez víkend prvý spoj zájde aj do Malých Levár a z Malaciek bude pokračovať do Bratislavy. Tým sa vyhovie pripomienkam od občanov pre zabezpečenie ranného spojenia z obcí severne od Malaciek do Bratislavy. Vybrané spoje zo smeru od Závodu budú v rannej špičke pokračovať po diaľnici priamo do Bratislavy a poobede budú vedené už z Bratislavy. Na základe pripomienok od cestujúcich bude spoj s odchodom 8:00 zo žel. stanice Malacky predĺžený v Borskom Sv. Juri až na osadu Tomky.
Linka 277
Na základe pripomienok obce Studienka budú na linke vedené ráno viaceré priame spoje až do Bratislavy a poobede z Bratislavy (priamo po diaľnici). Na vybraných ranných spojoch smerom do Malaciek budú posunuté časové polohy spojov.
Linka 289
Na základe pripomienok od cestujúcich bude mať spoj z Plav. Mikuláša posunutý odchod o 10 min. skôr – z 8:11 na 8:01.
Linka 255 – C
Po začatí uzávierky cesty Malacky – Rohožník došlo k zhoršeniu dostupnosti malackej nemocnice verejnou dopravou v čase sedla (medzi 9. a 12. hod.). Preto budú od 14.10.2018 zavedené na linke C malackej MHD 2 nové spoje - s odchodom zo žel. st. o 9:05 a 11:15. Z presmerovanej linky 289 je na tieto spoje možný prestup na zastávke Malacky, Tesco.

Odoberať novinky
Odoberajte najnovšie informácie o dopravnom systéme do Vašej emailovej schánky.
Vyhľadávanie


Informácie telefonicky každý deň v čase:
od 08:00 do 18:00
0948 102 102