10.06.2019

Veľká zmena trás električiek v Bratislave

Oznam v skratke:Už čoskoro sa začne veľká rekonštrukcia Dúbravsko-Karloveskej radiály. Od 22. júna čaká preto čaká Bratislavu zmena trasovania električkových liniek.

Počas prázdninových mesiacov a v septembri budú električky smerom do Karlovej Vsi jazdiť len po Molecovu ulicu a ďalej v smere do Dúbravky budú všetku dopravu zabezpečovať autobusy MHD. 
Po každej radiále bude v kratších intervaloch jazdiť jedna linka, a to do centra, kde bude možné prestúpiť na všetky ostatné električkové linky:
  • v smere z Rače bude premávať linka č. 3
  • v smere z Ružinova to bude č. 9
  • v smere zo Zlatých pieskov č. 4
  • v smere z Petržalky č. 1
  • v smere z Karlovej Vsi bude jazdiť náhradná električková linka X6
  • električku medzi Dúbravkou a Molecovou ulicou nahradí autobusová linka X5
Náhradná električková linka X6 z Karlovej Vsi bude premávať v smere do centra cez nábrežie a z centra cez tunel. Bez prestupu tak bude možné dostať sa do významných uzlov Most SNP, Šafárikovo nám. a Kapucínska/Zochova.
Okrem uvedených hlavných liniek bude naviac zachovaná aj linka č. 2 ako doplnková linka medzi Hlavnou stanicou a ŽST Nové Mesto.
Nové linky sú navrhnuté tak, aby na trase každej z nich bola zastávka, ktorá umožní prestup na linku do ktorejkoľvek inej mestskej štvrte. Hlavným prestupným uzlom sa stane Kamenné námestie a Námestie SNP, kde bude možné prestúpiť na všetky ostatné električkové linky v priemere do 2,5 minúty.

Odoberať novinky
Odoberajte najnovšie informácie o dopravnom systéme do Vašej emailovej schánky.
Vyhľadávanie


Informácie telefonicky každý deň v čase:
od 08:00 do 18:00
0948 102 102