30.07.2019

Železničná stanica Trnava sa zapojila do IDS BK

Oznam v skratke:Cestovanie do Trnavy bude ešte atraktívnejšie a lacnejšie. Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji (IDS BK) sa od 1. augusta 2019 rozširuje o železničnú stanicu v Trnave.

Cestujúci môžu na jeden lístok IDS BK cestovať nielen v Bratislave a Bratislavskom kraji, ale už aj vlakom do Trnavy.
Pri ceste do Trnavy musia minimálne na posledný úsek svojej cesty využiť vlaky (Os/REX) liniek S50 a S55. To isté platí aj pri cestovaní z Trnavy, kedy cestujúci musia nastúpiť na vlak (Os/REX) a až na území Bratislavského kraja môžu prestúpiť na ďalší spoj liniek IDS BK.
O zapojení železničnej stanice v Trnave do IDS BK informovali na tlačovej konferencii Tatiana Kratochvílová (1. námestníčka primátora Bratislavy), Karol Martinček (riaditeľ úseku obchodu Železničnej spoločnosti Slovensko), Zuzana Horčíková (generálna riaditeľka Bratislavskej integrovanej dopravy) a Michal Halabica (riaditeľ odboru dopravy Bratislavského samosprávneho kraja).
Cestujúci môžu pri doprave v Bratislave, Bratislavskom kraji využívať linky všetkých štyroch dopravcov, ktorí sú zapojení do IDS BK – Dopravný podnik Bratislava, RegioJet, Slovak Lines a Železničná spoločnosť Slovensko.
Príklad ako cestovať
Cestujúci sa chce dostať z Trnavy do Ružinova. Na železničnej stanici v Trnave si zakúpi cestovný lístok s platnosťou na 9 zón (150 minút) a nastúpi na vlak (Os/REX) do Bratislavy. Na železničnej stanici v Bratislave s tým istým lístkom prestúpi na MHD a odvezie sa do cieľa svojej cesty v Ružinove.

Kde si kúpiť cestovné lístky

Pri ceste z Trnavy

  • Predplatné cestovné lístky, denné cestovné lístky a cestovné lístky na jednu cestu je možné zakúpiť si na železničnej stanici v Trnave. Pri kúpe predplatného cestovného lístka nezáleží na tom, ktorý z dopravcov IDS BK vydal bezkontaktnú čipovú kartu.
  • Predplatné cestovné lístky je možné zakúpiť si aj v e-shope dopravcu IDS BK, ktorý cestujúcemu vydal bezkontaktnú čipovú kartu.
  • Denné cestovné lístky a cestovné lístky na jednu cestu je možné zakúpiť si v mobilnej aplikácii IDS BK.
Pri kúpe cestovných lístkov na stanici v Trnave je nutné uviesť cieľ cesty a tiež, že cestujúci má záujem o lístok IDS BK.

Pri ceste do Trnavy

  • Predplatné cestovné lístky, denné cestovné lístky a cestovné lístky na jednu cestu je možné zakúpiť si na predajnom mieste ktoréhokoľvek zo zapojených dopravcov. Pri kúpe predplatného cestovného lístka nezáleží na tom, ktorý z dopravcov IDS BK vydal bezkontaktnú čipovú kartu
  • Predplatné cestovné lístky je možné zakúpiť si aj v e-shope dopravcu IDS BK, ktorý cestujúcemu vydal bezkontaktnú čipovú kartu.
  • Denné cestovné lístky a cestovné lístky na jednu cestu je možné zakúpiť si mobilnej aplikácii IDS BK.
  • V regionálnych autobusoch Slovak Lines vie vodič vydať cestovný lístok s prípadným prestupom na vlak (Os/REX) do Trnavy.
  • V červených automatoch je možné zakúpiť si predplatné cestovné lístky, denné cestovné lístky ako aj cestovné lístky na jednu cestu (s platnosťou pre 9 zón 150 minút). Ten je potrebné označiť si pri nástupe do vozidla, resp. pri ceste vlakom ešte pred nástupom v označovači na nástupišti.
  • Elektronický cestovný lístok (eCL) si môže cestujúci zakúpiť vo vozidlách dopravcov a na železničných staniciach v označovačoch eCL.
Na železničnej stanici v Trnave nie je označovač lístkov, preto si nie je možné zakúpiť pri ceste z Trnavy elektronické cestovné lístky z kreditu na elektronickej peňaženke a ani označiť platnosť na papierových cestovných lístkoch.

Odoberať novinky
Odoberajte najnovšie informácie o dopravnom systéme do Vašej emailovej schánky.
Vyhľadávanie


Informácie telefonicky každý deň v čase:
od 08:00 do 18:00
0948 102 102