Dlhodobá výluka na linke R20 v úseku Bratislava hl. st. – Marchegg

Vážení cestujúci,

z dôvodu stavebných prác na trati Devínska Nová Ves – Marchegg (AT) v súvislosti s modernizáciou infraštruktúry, bude od pondelka 4. marca 2024 predbežne až do 14. decembra 2024 obojsmerne prerušená premávka vlakov linky R20 premávajúcich na trase Bratislava hlavná stanica – Devínska Nová Ves a ďalej ako linka REX smer Marchegg a Wien Hbf. V závislosti od postupu stavebných prác sa môže čas ukončenia výluky meniť. Pre cestujúcich na jednotlivých reláciách je možné využiť alternatívne spojenia uvedené nižšie.

Relácia Bratislava – Devínska Nová Ves

Cestujúci môžu ako náhradu využiť existujúce spoje linky S20 (Bratislava hl.st. – Malacky – Kúty).

Relácia Bratislava – Marchegg

Pre cestujúcich na tejto relácii bude zavedená náhradná autobusová doprava (NAD) premávajúca na trase Bratislava, Hlavná stanica – Marchegg, Bahnhof. Bližšie informácie spolu s cestovným poriadkom NAD

Relácia Bratislava – Wien

Cestujúci môžu ako náhradu využiť vlaky REX na trase Bratislava-Petržalka – Kittsee – Wien Hbf premávajúce denne v hodinovom intervale, v špičke pracovných dní v 30-minútovom intervale. Tieto vlaky budú mať počas výluky zvýšenú kapacitu radením zdvojených súprav. Na medzištátny vlakový lístok na trase Bratislava – Viedeň (resp. na dlhšej trase s využitím uvedeného traťového úseku) môžu cestujúci počas výluky cestovať aj linkou MHD č. 93 a N93 (nočná linka) v úseku medzi zastávkami Hlavná stanica a Stn. Petržalka. Uvedené opatrenie platí obojsmerne.

Viac informácií