Na výlety aj cyklovýlety sa môžete odviezť verejnou dopravou v IDS BK

Lákajú vás cyklovýlety? Dopravcami v IDS BK môžete cestovať aj s bicyklom.

Ak vás nebaví bicyklovať sa len po meste a chcete sa dostať bližšie k prírode v rámci Bratislavského kraja, so svojím bicyklom môžete cestovať aj verejnou dopravou.

Pravidlá pre cestovanie s bicyklom

Cestovať s bicyklom mestskou hromadnou dopravou a regionálnymi autobusmi môžete počas víkendov a sviatkov v akomkoľvek čase. V pracovné dni medzi 09:00 a 13:00 a potom od 18:00 do 06:00.

Bicykle sú prepravované vo vozidle. Stačí, ak sa dohodnete s vodičom – dajte mu vedieť zdvihnutím ruky alebo ho oslovte. Vo vozidle môžu byť maximálne dva bicykle súčasne. Ak to podmienky výnimočne nedovoľujú, vodič má právo prepravu bicykla odmietnuť.

Vlakové súpravy premávajúce na linkách IDS BK majú dostatok miesta na bicykle. Preprava bicyklov vo vlakoch sa riadi pravidlami železničných dopravcov ZSSK a Leo Express.

Cena za prepravu bicykla

Za prepravu bicykla v autobusoch, električkách a trolejbusoch zaplatíte dovozný cestovný lístok alebo zľavnený 30-minútový lístok. Papierový lístok stojí 0,55 €, elektronický len 0,49 €.

Vo vlakoch platíte podľa tarify konkrétneho dopravcu.

Špeciálne ponuky na výlety a cyklovýlety

Aj v tejto sezóne môžete s hashtagom #sMHDpozelenej objaviť známe turistické lokality v Bratislave, kam sa jednoducho dostanete mestskou dopravou. Odtiaľ môžete vyraziť na výlet po Mestských lesoch, urobiť si piknik alebo jednoducho relaxovať v prírode.

Na Záhorí sú pre zvýšený záujem o prepravu bicyklov na regionálnych autobusových linkách 240 a 250 k dispozícii cyklonosiče pre 6 bicyklov. Ak je miesto pre bicykle v autobuse obsadené, môžete svoj bicykel umiestniť na cyklonosič. Vodič vám pomôže s upevnením bicykla a zabezpečením.
Cyklonosiče budú k dispozícii počas voľných dní od 1. júna do 29. septembra 2024.

Rodina na jeden lístok

Počas víkendov a sviatkov môže s držiteľom základného denného cestovného lístka cestovať ďalšia dospelá osoba a až tri deti do 18 rokov. Stačí, ak v skupine bude aspoň jeden dospelý a jedno dieťa. Preprava bicykla sa však platí za každý bicykel zvlášť.

Cyklovylety s IDS BK_banner web