16.10.2019

Cestovanie z Rohožníka do Malaciek bude kratšie o 15 minút

Oznam v skratke:Otvorením zrekonštruovanej cesty medzi Rohožníkom a Malackami sa upravujú cestovné poriadky prímestskej autobusovej dopravy.

Počas rekonštrukcie cesty medzi Rohožníkom a Malackami bola obchádzka riešená presmerovaním autobusovej linky 289 cez Pernek. Tým sa predĺžila jazdná doba o viac ako 15 minút. Zároveň boli zlúčené spoje linky 259 a 289, aby počas rok trvajúcej obchádzky nedochádzalo k súbehom v úseku Malacky – Pernek – Kuchyňa.
V sobotu 19. októbra 2019 bude pre verejnosť otvorená zrekonštruovaná cesta medzi Malackami a Rohožníkom. Z toho dôvodu bude linka 289 presmerovaná na svoju štandardnú trasu. Bratislavská integrovaná doprava, ktorá je koordinátorom Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji tiež upravila cestovné poriadky, aby odchody a príchody spojov tejto linky nadväzovali na príchody a odchody vlakov linky S20 do/z Bratislavy. Linka 289 bude mať nadväznosť aj na spoje ďalších regionálnych autobusových liniek v regióne (240, 245, 260, 275 a 277).
Linka 259, ktorá bola počas trvania rekonštrukcie cesty zlúčená s linkou 289, bude premávať po svojej štandardnej trase ako nadväzná linka v Malackách. Zároveň bude doplnený spoj o 17.10 z Malaciek, ktorý v súčasných cestovných poriadkoch chýba.
Cestujúci si môžu zakúpiť cestovné lístky na spoje IDS BK u vodiča autobusu, v mobilnej aplikácii IDS BK, na železničných staniciach, v automatoch a na predajných miestach či v označovačoch elektronických cestovných lístkov, ktoré sú umiestnené vo vozidlách a na vybraných železničných staniciach. Pre cestujúcich, ktorí využívajú verejnú hromadnú dopravu pravidelne je výhodnejšie zakúpiť si predplatné cestovné lístky na celú trasu.
Všetky cestovné lístky IDS BK umožňujú cestujúcim kombinovať spoje všetkých dopravcov, ktorí sú zapojení do IDS BK. Musia však dodržať ich zónovú a časovú platnosť.

Odoberať novinky
Odoberajte najnovšie informácie o dopravnom systéme do Vašej emailovej schánky.
Vyhľadávanie


Informácie telefonicky každý deň v čase:
od 08:00 do 18:00
0948 102 102