Online dáta o príchode a polohe spojov v apke IDS BK

Bratislavská integrovaná doprava, a.s. prináša aktualizovanú verziu mobilnej aplikácie IDS BK, ktorá obsahuje už aj online dáta, edukáciu pre nových užívateľov či systém hodnotenia aplikácie užívateľmi.

„Našim cieľom je, aby cestovanie v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji bolo atraktívnejšie, pohodlnejšie a rýchlejšie. Preto sme pristúpili k aktualizácii mobilnej aplikácie IDS BK, ktorá okrem iných vylepšení obsahuje už aj online dáta zohľadňujúce prípadné meškania spojov. Práve táto funkcionalita výrazne pomôže cestujúcim pri plánovaní cesty či kúpe cestovných lístkov,“ povedala generálna riaditeľka Bratislavskej integrovanej dopravy, a.s. Zuzana Horčíková.

Zobrazovanie odchodov spojov zo zastávok už zohľadňuje aktuálne dostupné informácie o prípadnom meškaní. Údaje sú zobrazované na virtuálnej zastávkovej tabuli a informácia o príchode a meškaní je uvedená aj pri spojoch, ktoré si cestujúci vyhľadá vo vyhľadávači. Okrem toho v aplikácii pribudli prehľady trás spojov.

Pre nových užívateľov aplikácie IDS BK je pripravený edukatívny úvod, ktorý cestujúcich pri prvom spustení appky oboznámi jej funkcionalitami a možnosťami. Pri príprave aktualizácií aplikácie IDS BK je pre Bratislavskú integrovanú dopravu kľúčová spätná väzba od cestujúcich. Preto bola pridaná funkcia, vďaka ktorej appka po určitom počte zakúpených lístkov osloví užívateľa, aby sa podelil o postrehy z jej používania.

Mobilná aplikácia IDS BK ponúka cestujúcim cestovné poriadky všetkých dopravcov, ktorí sú zapojení do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (Dopravný podnik Bratislava, Regiojet, Slovak Lines, Železničná spoločnosť Slovensko). Cestujúci tiež majú možnosť zakúpiť si cestovné lístky, ktoré platia vo všetkých spojoch IDS BK. Lístky zakúpené v aplikácii sú o 10% lacnejšie ako papierové cestovné lístky.

Mobilná aplikácia IDS BK je bezplatne dostupná v AppStore, Google Play a od minulého týždňa aj v AppGallery.

Zastávky

Vyhľadanie spojenia