Od stredy budú prímestské linky IDS BK premávať v prázdninovom režime

Počnúc stredou 11. marca 2020 sa upravujú cestovné poriadky prímestskej autobusovej dopravy, ktorá bude jazdiť v prázdninovom režime. To znamená, že nebudú premávať spoje, ktoré sú v cestovných poriadkoch označené inverzným symbolom „10“.

„Ako preventívne opatrenie proti šíreniu koronavírusu pozastavili vyučovanie aj mnohé ďalšie materské a základné školy v celom kraji. Zároveň upravujeme prevádzku prímestských autobusových spojov Slovak Lines, do odvolania budú fungovať v prázdninovom režime. Prosím všetkých, aby sa počas prepravy hromadnou dopravou správali ohľaduplne a dodržiavali prísne hygienické zásady. Stále platí, že najúčinnejšou zbraňou je prevencia, nezanedbávajte však ani posilňovanie imunity,“ vyhlásil po zasadnutí krízového štábu Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

DPB, a.s. bude aj naďalej zabezpečovať prevádzku MHD v Bratislave podľa platných cestovných poriadkov v režime pracovný deň – školský rok.

V súvislosti s odporúčaním Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) obmedziť hotovostné platby pripomíname cestujúcim, že pri kúpe cestovných lístkov môžu využiť bezhotovostné platby pri kúpe cestovných lístkov prostredníctvom mobilnej aplikácie IDS BK. Cestovné lístky zakúpené v aplikácii sú platné vo všetkých spojoch Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji.

O ďalších zmenách budeme cestujúcu verejnosť informovať prostredníctvom tlačových správ, správ v mobilnej aplikácii IDS BK a prostredníctvom sociálnych sietí.