Dezinfencia vo vozidlách verejnej dopravy

Hlavné mesto SR Bratislava a Bratislavský samosprávny kraj zabezpečili častejšie a intenzívnejšie dezinfikovanie vozidiel liniek IDS BK. Vo vozidlách MHD sa intenzívna realizuje dezinfekcia madiel, ktorá je nad rámec denných štandardov a v najbližších dňoch prejdú všetky všetky vozidlá MHD komplexnou dezinfekciou.

Vo vozidlách prímestskej autobusovej dopravy sa zvyšuje početnosť dezinfekcie prímestských autobusov.Realizovaná dezinfekcia sa týka aj klimatizácie a kúrenia. Madlá v spojoch sú potiahnuté špeciálnym polymérom, ktorý neutralizuje vírusy a baktérie. Dôkladná dezinfekcia trvá až 6 hodín a z bežne vyčistených dvoch autobusov denne. Pre zvýšené riziko prenosu vírusových ochorení sa zvýšila kapacita na 5 dôkladne vydezinfikovaných autobusov denne.

Od štvrtka 5. marca navyše pristúpil Dopravný podnik Bratislava opatreniu, ktoré má znížiť riziko prenosu ochorení. Električky, autobusy a trolejbusy na zastávkach už nepoužívajú dopytové otvárenie dverí cestujúcimi (teda nie je pre otvorenie dverí nutné stlačiť tlačidlo), ale všetky dvere vo vozidle sa otvárajú centrálne.