Cez appku IDS BK bolo predaných 1,8 mil. lístkov

„Mobilná aplikácia IDS BK poskytuje užívateľom komplexný balík služieb – cestovné poriadky všetkých liniek IDS BK, vyhľadávanie spojení vrátane prestupov a nákup cestovných lístkov so zľavou 10%. Preto nás teší, že od jej spustenia zaznamenávame kontinuálny nárast počtu jej užívateľov,“ povedala generálna riaditeľa Bratislavskej integrovanej dopravy, a.s. Zuzana Horčíková.

V roku 2019 bolo prostredníctvom mobilnej aplikácie IDS BK predaných 1,8 milióna cestovných lístkov. Pre porovnanie v januári bol ich počet 58-tisíc a v decembri už 235-tisíc cestovných lístkov.

Aplikacia

Najväčší medzimesačný nárast predaja cestovných lístkov nastal v októbri, kedy ich bolo predaných takmer 222-tisíc (v septembri sa predalo necelých 188-tisíc lístkov). Ten bol spôsobený zavedením zľavy vo výške 10% a tiež skrátením doby od zakúpenia po začiatok platnosti na 30 sekúnd.

„Od spustenie aplikácie do prevádzky na jeseň 2018 sme už uskutočnili viacero zmien. Okrem skrátenia ochrannej doby po kúpe lístka z minúty na 30 sekúnd či zavedenia 10-percentnej zľavy sme napríklad pridali možnosť pre študentov spárovať aplikáciu so systémom ISIC. Po nahratí karty ISIC ponúkne aplikácia automaticky pri nákupe lístka z vyhľadávača zľavnené cestovné lístky. Do budúcna plánujeme v aplikácii zaviesť aj nákup predplatných cestovných lístkov. Chystáme vylepšenie vyhľadáva spojení a napríklad zobrazenie trasy na mape či ďalšie vylepšenia,“ uviedol vedúci oddelenia ekonomiky dopravy BID Miloš Kubalík.

Cestovné lístky zakúpené v mobilnej aplikácii IDS BK sú platné na všetkých linkách IDS BK. Ich držitelia môžu podľa potreby kombinovať spoje Dopravného podniku Bratislava (linky 1 – 212, X-linky, N-linky), RegioJetu (linka S70), Slovak Lines (215 – 740) a Železničnej spoločnosti Slovensko (S20 – S65).

Od 1. augusta 2019 môžu cestujúci s lístkami IDS BK prestúpiť a cestovať už aj na železničnú stanicu v Trnave (linky S50 a S55). Rozšírenie IDS BK o železničnú stanicu v Trnave je súčasťou projektu SubNodes programu Interreg Stredná Európa.

Stiahnutie mobilnej aplikácie IDS BK z App Store a Google Play je pre všetkých cestujúcich bezplatné.

Europen union