Dopravný podnik Bratislava ohlásil na pondelok 12.4. štrajk.

Medzi 8:00 hod. a 9:00 hod. ráno nebudú premávať spoje MHD, s výnimkou tých vodičov, ktorí sa do štrajku nebudú chcieť zapojiť, keďže výstražný štrajk je dobrovoľný.

V snahe zachovať aspoň minimálnu obsluhu najväčších nemocníc – budú linky 9 (Nemocnica Ružinov), 32 (zdravotnícke zariadenia na Kramároch) a 98 (Nemocnica Antolská) premávať aj počas štrajku.

Linky prímestských autobusov Slovak Lines a vlaky sa do štrajku nezapájajú! Preto je možné ich využiť ako alternatívu k MHD.


Ak bude spoj MHD obsluhovať trasu linky v čase výstražného štrajku, vodič vozidlo neodstaví uprostred jazdy, ale obslúži všetky zastávky na trase danej linky až po konečnú. V čase od 8:00 hod. do 9:00 hod. však vozidlá tých vodičov, ktorí sa zapoja do výstražného štrajku, z nástupných zastávok nevyjdú na svoju trasu. Vozidlá MHD by tak nemali blokovať cestné komunikácie. Odporúčame cestujúcim, aby si naplánovali svoje cesty tak, aby sa v pondelok ráno v čase od 8:00 hod. do 9:00 hod. nespoliehali na MHD. Po 09:00 hod. sa postupne obnoví premávka MHD v Bratislave.

O prípadných zmenách vás budeme informovať.