Európsky týždeň mobility 2021

Európsky týžden mobility

Bratislavská integrovaná doprava sa aj tento rok pridáva k Európskemu týždňu mobility (ETM), ktorý prebieha od 16. 9. do 22. 9. 2021. Tohtoročná téma „Buďme zdraví, cestujme ekologicky“ zdôrazňuje dôležitosť dostupnosti dopravy a má motivovať jednotlivcov, aby si volili udržateľné spôsoby dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, pešia chôdza či cyklistika a tak prispeli k zlepšeniu kvality ovzdušia a vytvoreniu príjemnejších miest pre život a prácu.

Vyskúšajte si ekologické cestovanie a vymeňte auto za verejnú dopravu, prípadne skombinujte na svoje cestovanie verejnú dopravu s cyklistickou dopravou. Aby sme vám toto rozhodnutie uľahčili, Bratislavská integrovaná doprava sa stala partnerom Slovnaft BAjk.

Majitelia ročných predplatných cestovných lístkov (tzv. električeniek) platných v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji a taktiež majitelia ročných lístkov zakúpených v DPB na platobné karty majú odteraz zvýhodnený lístok na Slovnaft BAjk.

Ročný klasik lístok si tak môžete kúpiť za cenu 19,20 eura (namiesto súčasných 29,40 EUR).

Zvýhodnený cestovný lístok si môžu zakúpiť nielen držitelia ročného lístka pre bratislavské mestské zóny 100+101 ale aj majitelia ročných predplatných cestovných lístkov, ktorí majú kombinácie ďalších zón, pokiaľ kombinácia obsahuje minimálne zónu 101.

Zlacnený lístok je dostupný na stránke slovnaftbajk.sk. Pre potvrdenie zľavy je pred zaplatením potrebné vložiť platné číslo svojho ročného predplatného cestovného lístka. Zľava platí pri nákupe ročného klasik lístka, ktorý umožňuje neobmedzený počet jázd trvajúcich do 30 minút.

Pre zvýšenie komfortu užívateľov sa služba Slovnaft BAjk rozširuje aj do mestských častí Karlova Ves a Podunajské Biskupice a v pláne je aj zahustenie existujúcej siete dokovacích staníc.


ETM a vlaková doprava

Vo všetkých vlakoch kategórie Os a REX sa počas ETM odveziete s mimoriadnou zľavou – polovičné cestovné v 2. vozňovej triede.

Cestujete s bicyklom? Ten vám počas celého týždňa prepravia vo vlakoch Os a REX bezplatne (bez cestovného lístka) až do naplnenia kapacity.