V prímestských autobusoch sa v januári odveziete ZADARMO

Vážení cestujúci,

v prímestskej doprave v Bratislavskom kraji platí v januári BEZPLATNÁ doprava pre všetkých cestujúcich. V prímestských autobusoch zároveň nebude v stanovenom období prebiehať kontrola platnosti cestovných lístkov.

Bezplatná doprava sa dotkne len prímestskej autobusovej dopravy.

U ostatných dopravcov v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji, teda v mestskej hromadnej doprave v Bratislave (DPB) a vo vlakoch Železničnej spoločnosti Slovenska (ZSSK) musia mať cestujúci zakúpený cestovný lístok.

Na jar príde aj ku kompenzácii pre držiteľov predplatných cestovných lístkov

Pravidelným cestujúcim, ktorí mali alebo majú platný predplatný cestovný lístok (električenku) s aspoň jednou regionálnou zónou v termíne od 15. 11. 2021 do 31. 01. 2022, bude po realizácii technických úprav automaticky vygenerovaný bezplatný predplatný lístok. Podmienkou je zakúpenie ďalšej električenky po spustení akcie, ktorej termín spustenia plánujeme na jar roku 2022.

Mesiac zadarmo budú mať majitelia 30 a 90-dňového predplatného cestovného lístka. Cestujúci, ktorí si zakúpili ročnú električenku, získajú dokonca až dvojmesačný bonus. Akcia sa netýka cestujúcich, ktorí sú držiteľmi električeniek len pre zóny 100+101.

Kompenzácie budú financované z pokuty, ktorú BSK vyrúbil spoločnosti ARRIVA Mobility Solutions za výpadok spojov.