DPB nasadí na linky MHD 40 nových moderných autobusov

1 – kópia

Dopravný podnik Bratislava (DPB) dnes vypravil do ulíc prvé vozidlá z várky 40 kĺbových autobusov Otokar Kent C, ktoré zlepšia komfort cestovania mestskou hromadnou dopravou a posilnia niektoré spoje. V uliciach mesta nahradia vekovo najstaršie vozidlá, najmä autobusy značky Karosa.

Flotila 40 nových autobusov z celkového počtu 70 vozidiel postupne doplní vozidlový park dopravného podniku. Nízkopodlažné, moderné vozidlá zabezpečia zvýšenie prepravnej kapacity najvyťaženejších spojov, DPB ich preto postupne nasadí najmä na linky: 21, 29, 31, 32, 37, 39, 50, 63, 70, 78, 88, 96 a 98, kde budú premávať spoločne s ostatnými typmi kĺbových utobusov.

Kĺbové autobusy spĺňajú všetky kvalitatívne štandardy. Cestujúcim ponúknu moderný interiér s tridsiatimi deviatimi sedadlami v hygienickom koženkovom prevedení a taktiež sedadlami vyhradenými pre cestujúcich so zníženou pohyblivosťou. V každom vozidle sú vyhradené priestory pre detský kočík, invalidný vozík i bicykel. K dispozícii budú USB nabíjačky, WIFI pripojenie a zvýšenú bezpečnosť zaistí kvalitný kamerový systém.

Moderný informačný systém zase poskytne cestujúcim aktuálne dopravné informácie, vrátane informácií o možnosti prestupov v reálnom čase. Výkonná klimatizácia plní funkciu nielen chladenia, ale aj kúrenia a je spúšťaná automaticky v závislosti od vonkajšej teploty a teploty v interiéri autobusu. Silný chladiaci výkon klimatizácie v kombinácii s vysokou mierou zatmavenia determálnych okien zabezpečí v priestore pre cestujúcich účinný tepelný komfort najmä počas horúcich letných dní.

Vozidlá disponujú tiež systémom pre automatické počítanie cestujúcich (APC) a hlásičmi pre slabozrakých a nevidiacich.