Prepísanie čipovej karty zo Slovak Lines na ARRIVA Mobility Solutions

Vážení cestujúci, držitelia kariet vydaných bývalým dopravcom Slovak Lines,

pri zmene dopravcu, teda od 15 novembra 2021, bolo spustené automatické prepisovanie kariet na nového dopravcu ARRIVA Mobility Solutions.

Čipové karty vydané dopravcom Slovak Lines sa automaticky prepisujú na dopravcu ARRIVA Mobility Solutions. Stačí ich - aj bez potreby kúpy lístka - priložiť k čítačke (označovač, palubný počítač) v autobusoch prímestského dopravcu alebo v pokladniach na autobusovej stanici NIVY.

  • Cestujete prímestskými autobusmi a kupujete si lístky priložením karty alebo priložením karty preukazujete, že máte zakúpený PCL (električenku) = kartu už prepísanú máte.
  • Necestujete prímestskými autobusmi dopravcu autobusmi ARRIVA Mobility Solutions alebo ste cestovali v období bezplatnej dopravy, kedy sa karty neprikladali, = kartu prepísanú NEMÁTE a pre jej ďalšie využívanie v rámci IDS BK (hoci len na cestovanie v bratislavskej MHD alebo v regionálnych vlakoch) je potrebné, aby ste kartu k zariadeniu priložili najneskôr do 31. marca 2022. Inak karta prestane fungovať a v prípade vrátenia kreditu sa budete musieť obrátiť na dopravcu Slovak Lines a zároveň si vybaviť novú čipovú kartu u niektorého z dopravcov v rámci IDS BK.

Ak vám nevyhovuje priloženie čipovej karty v autobuse, môžete požiadať o prepísanie karty v pokladniach na bratislavskej autobusovej stanici NIVY.

Prepísanie kariet zo Slovak Lines sa týka všetkých držiteľov, teda aj tých, ktorí majú na karte zapísaný SeniorPas.

V prípade otázok kontaktujte Infocentrum IDS BK:

info@idsbk.sk, 📞+421 948 102 102