Zmeny v MHD v Bratislave od 26. 3. 2022

Vážení cestujúci,

od soboty 26. marca 2022 príde k viacerým zmenám trás a cestovných poriadkov liniek bratislavskej MHD.

1.Nočné linky N61 a N80 budú lepšie obsluhovať centrum mesta.

Linka N61 bude presmerovaná po trase Hlavná stanica – Štefánikova – Hodžovo nám. – Suché mýto – Nám. SNP – Rajská – Dunajská – Mlynské Nivy a ďalej na Letisko po svojej pôvodnej trase.

Zastaví na nových zastávkach Suché mýto (na Suchom mýte), Centrum (na Nám. SNP ako linka 1) a Dunajská (smerom na Hlavnú stanicu na Dunajskej, smerom na Letisko na Rajskej). Nebude obsluhovať zastávky Hodžovo nám. (v smere na Letisko), Kollárovo nám., Špitálska a Ondrejský cintorín.

Linka N80 bude presmerovaná po trase Hlavná stanica – Štefánikova – Hodžovo nám – Suché mýto – Nám. SNP – Štúrova – Starý most – Jantárová cesta a ďalej na konečnú Kapitulský dvor po svojej pôvodnej trase.

Zastaví na nových zastávkach Suché mýto (na Suchom mýte), Centrum (na Nám. SNP ako linka 1), Šafárikovo nám. (na Štúrovej ako linka 3) a Sad Janka Kráľa (ako linka 3). Nebude obsluhovať zastávky Hodžovo nám. (v smere do Petržalky), Zochova, Aupark a Muchovo nám.

2.Spúšťa sa tzv. „rekreačná doprava“ počas víkendov a sviatkov.

Na linke 43 budú opäť vedené niektoré spoje na Kačín.

Na linke 52 bude vedených viac spojov na Potočnú.

Na linke 79 bude vedených viac spojov do rekreačnej lokality Topoľové.

Linka 144 bude mať predĺženú premávku vo večerných hodinách.

Opäť bude zavedená linka 154 na rovnakej trase ako vlani – t. j. z Peknej cesty k Horárni Krasňany a späť.

3.Vybrané linky budú zahustené a predĺžené.

Na linke 20 budú vybrané spoje cez pracovné dni pokračovať z Tesca Lamač cez Patrónku na Kramáre k Národnému onkologickému ústavu, ako linka 45.

Linka 65 bude mať zahustený interval cez voľné dni v čase medzi 8 a 22. hod na polovicu – t. j. zo súčasných 30 minút na 15.

Linky 52 a 56 budú zahustené medzi 13. a 14. hodinou pracovných dní

4.Všetky autobusy budú nízkopodlažné, t. j. všetky autobusové linky budú obsluhované už iba bezbariérovými nízkopodlažnými autobusmi.
5.Na viacerých ďalších autobusových linkách budú upravené cestovné poriadky s cieľom lepšej vzájomnej koordinácie na spoločných úsekoch a zreálnenia jazdných dôb.

Nočné linky N61 a N80 - schéma:

nocne_linky_centrum