ČSOB Bratislava Maratón – dočasná zmena trás MHD a regionálnych liniek

Vážení cestujúci,

z dôvodu konania športového podujatia v nedeľu 03.04.2022 dopoludnia a z dôvodu príprav na podujatie budú nasledovné zmeny vybraných liniek MHD a regionálnych liniek:

Vo štvrtok 31.3. od 9:00 a piatok 01.04. celý deň bude mať linka 78 zmenené nástupište a výstupište Nové SND - bude zastavovať ako linka 40.

V sobotu 02.04. a nedeľu 03.04. bude mať linka 40 zmenené nástupište a výstupište Nové SND – bude zastavovať ako linka 90 na parkovisku za novou budovou SND.

V nedeľu 03.04. v čase približne medzi 8:00 a 14:00 počas konania hlavného bežeckého podujatia budú premávať po obchádzkových trasách linky:

Linka 1 po trase Hlavná stanica – Blumentál – Vazovova – Americké námestie – Centrum – Námestie SNP – Obchodná – Hlavná stanica

Linka 3 po trase Rača – Blumentál – Americké námestie – Centrum – Námestie SNP – Obchodná – Blumentál – Rača.

Druhá vetva linky 3 po trase Jungmannova – Štúrova (križovatka s Jesenského)

Linka 4 po trase Zlaté piesky/ Stn. Nové Mesto – Krížna – Americké námestie – Centrum – Námestie SNP – Kapucínska – tunel – nábrežie – Dúbravka.

V opačnom smere: Dúbravka – nábrežie – tunel – Kapucínska – Obchodná – Blumentál – Vazovova – Trnavské mýto – Stn. Nové Mesto / Zlaté piesky

Linka 21 neobslúži zastávku Krížna obojsmerne a zastávku Račianske mýto v smere do Dev. Novej Vsi. Namiesto konečnej zastávky Autobusová stanica bude končiť a začínať na zastávke Košická na Košickej, ako linka 68 smerom na Dulovo nám.

Linka 29 bude skrátená na trasu Opletalova – Most SNP (nástupište a výstupište ako linky 30 a 37)

Linka 40 neobslúži zastávky Krížna až Čulenova. Konečnú Nové SND obslúži v náhradnej polohe, ako linka 90.

Linka 42 (obsluhovaná autobusmi) bude medzi zastávkami Košická a Hodžovo nám. premávať obchádzkou cez Petržalku. Zastávku Košická obslúži na Košickej ulici v smere do Petržalky, ako linka 68. Zastávku Hodžovo námestie obslúži obojsmerne na Štefánikovej, ako linky 83 a 93.

Linka 47 neobslúži zastávky Kollárovo nám. až Zimný štadión. Bude premávať po trase Červený most – Hodžovo nám. – Koliba. (ako linka 44)

Linka 49 neobslúži zastávky Saleziáni až Mliekarenská. Bude premávať po skrátenej trase Kramáre – Jelačičova.

Linka 50 v smere do Auparku neobslúži zastávky Líščie Nivy, Autobusová stanica, Čulenova a Landererova, zastávku Košická obslúži na Košickej, ako linka 68.

V smere z Auparku na Kukučínovu neobslúži zastávky Most SNP až Autobusová stanica a Líščie Nivy až Maximiliána Hella. Zastávku Trhovisko obslúži na Miletičovej smerom k Prievozskej, ako linka 71.

Linka 60 neobslúži zastávky Zimný štadión až Rajská. Zastávku Bajkalská smerom na Košickú obslúži na Bajkalskej ako linky 74 a 98 k Prístavnému mostu. Konečnú zastávku bude mať na zastávke Košická na Košickej ul. ako linka 68 smerom na Dulovo nám.

Linka 66 neobslúži obojsmerne zastávky Líščie Nivy, Trhovisko a Ružová dolina.

Linka 68 neobslúži obojsmerne zastávku Saleziáni a zastávku Krížna. Zastávku Trhovisko smerom na Trnavské mýto obslúži na Miletičovej smerom k Prievozskej, ako linka 71. Konečnú zastávku bude mať na Račianskom mýte, nástupište bude na Šancovej smerom na Trnavské mýto. Zastávku Trnavské mýto smerom do Petržalky obslúži na Šancovej, ako linky 49 a 71 smerom na Miletičovu.

Linka 70 neobslúži obojsmerne zastávky Autobusová stanica až Nám. Ľ. Štúra. Zastávku Košická v smere Most SNP obslúži na Košickej, ako linka 68 v smere do Petržalky. Nástupište Most SNP bude mať ako linka 88.

Linka 71 (obsluhovaná autobusmi) neobslúži zastávky Trhovisko a Saleziáni, obojsmerne.

Linka 72 (obsluhovaná autobusmi) neobslúži zastávky Autobusová stanica až Rajská. Výstupište Košická bude mať na Košickej ako linka 68 smerom na Dulovo nám.

Linka 88 neobslúži zastávky Landererova až Autobusová stanica. Zastávku Prístavná obslúži na Košickej, ako linka 68. Konečnú bude mať na zastávke Košická na Svätoplukovej, ako linka 60. Následne zastaví na zastávke Cvernovka a Košická na Košickej ako linka 68 do Petržalky.

Linky 219, 245, 250, 269 budú premávať medzi zastávkami Račianske mýto a Autobusová stanica obchádzkovou trasou, bez zmeny obsluhy zastávok. Vplyvom dlhšej obchádzkovej trasy môže na uvedených linkách dochádzať k meškaniam.

V prípade otázok môžete kontaktovať Infocentrum IDS BK:

info@idsbk.sk, 📞+421 948 102 102