Cestovanie IDS BK prináša nekonečné možnosti

Cestovanie Integrovaným dopravným systémom v Bratislavskom kraji (IDS BK) vám prináša nekonečné možnosti.

IDS_BK_horizontal_Letne_dobrodruzstva

IDS BK predstavuje spojenie viacerých druhov verejnej osobnej dopravy v Bratislave a okolí. Pri cestovaní električkami, trolejbusmi a autobusmi Dopravného podniku Bratislava, regionálnymi autobusmi ARRIVA Mobility Solutions, ako aj regionálnymi vlakmi prevádzkovanými Železničnou spoločnosťou Slovensko, je možné v rámci IDS BK využiť len jeden lístok, platný u všetkých dopravcov.

S jedným cestovným lístkom môžete cestovať rôznymi dopravnými prostriedkami troch zaintegrovaných dopravcov a to za rovnakých prepravných podmienok.

Spoje dopravcov jazdia v intervalovom režime a v regionálnej doprave vo vybraných prestupných miestach nadväzuje autobusová doprava na vlaky. Cestovanie v IDS BK je tak pohodlnejšie a jednoduchšie. Navyše, vďaka dotáciám objednávateľov verejnej dopravy, sú ceny cestovného veľmi priaznivé.

Využívate verejnú dopravu pravidelne na cestovanie do práce, do škôl, k lekárom či na úrady? Odvezte sa ňou aj za relaxom či turistikou.

Naplánujte si víkendový alebo prázdninový výlet a priblížte sa do obľúbených cieľov autobusom či vlakom. Krásnych miest v okolí Bratislavy sú desiatky.

Radi vás na zaujímavé miesta priblížime aj s bicyklom.

Na všetkých linkách IDS BK si (pri dodržaní pravidiel v prepravnom poriadku) môžete so sebou vziať aj bicykel.

Za prepravu bicykla v autobusoch, električkách a trolejbusoch sa platí dovozný cestovný lístok, za prepravu vo vlakoch sa platí lístok podľa tarify ZSSK.

Autobusová regionálna doprava dopravcu ARRIVA Mobility Solutions

  • S bicyklom môžete cestovať v nízkopodlažných autobusoch počas sobôt, nedieľ a sviatkov v akomkoľvek čase a v pracovných dňoch v čase od 09:00 do 13:00 a od 18:00 do 06:00.

(Vodič autobusu môže prepravu bicykla odmietnuť, ak nie sú vo vozidle vhodné podmienky na bezpečnú prepravu bicykla.)

Mestská hromadná doprava dopravcu DPB

  • Cestovať s bicyklom môžete počas sobôt, nedieľ a sviatkov v akomkoľvek čase a v pracovných dňoch v čase od 09:00 do 13:00 a od 18:00 do 06:00.

(Vodič môže prepravu bicykla odmietnuť, ak nie sú vo vozidle vhodné podmienky na bezpečnú prepravu bicykla.)

Regionálne vlaky ZSSK

  • Preprava bicyklov vo vlakoch sa riadi podmienkami železničného dopravcu ZSSK. Vlakové súpravy zaradené na linkách IDS BK majú dostatok priestoru na prepravu bicyklov.

Špeciálna letná ponuka – cyklolinky do regiónu

Pre väčšiu kapacitu prepravy bicyklov na Záhorí budú POČAS VOĽNÝCH DNÍ od soboty 2. júla do nedele 4. septembra 2022 na vybraných linkách vhodných pre cyklotúry k dispozícii cyklonosiče (pre 6 bicyklov).

Cyklonosiče nájdete na linkách:

219 Bratislava – Stupava – Borinka

240 Malacky – Záhorská Ves – Vysoká pri Morave

250 Bratislava – Stupava – Záhorská Ves – Suchohrad

275 Malacky – Moravský Svätý Ján – Borský Svätý Jur

277 Malacky – Lakšárska Nová Ves – Bílkove Humence

289 Malacky – Rohožník – Plavecký Mikuláš – Plavecký Peter

Pre najväčšie nároky na prepravu bicyklov bude na linke 506 po trase Bratislava – Pezinok – Modra – Doľany – Horné Orešany jazdiť POČAS VOĽNÝCH DNÍ autobus s cyklovozíkom, v cestovnom poriadku sú spoje s cyklovozíkom vyznačené ikonou s bicyklom.

Špeciálna letná ponuka – víkendové výlety do prírody linkami MHD

Cesta do prírody hromadnou dopravou je udržateľná a ekologická alternatíva k individuálnej doprave, a zároveň rieši aj problém s parkovaním. Okrem tradičnej ponuky v tomto roku Dopravný podnik Bratislava priniesol aj novinku - posilnenie spojov linky číslo 79 do lužných lesov oblasti Topoľové.

Posilnený režim obsluhy rekreačných lokalít platí medzi 8:30 – 19:00 počas víkendov a sviatkov.

Linky MHD využiteľné k víkendovým výletom #sMHDpozelenej - zo zastávok uvedených liniek si môžete urobiť výlet napríklad na tieto zaujímavé miesta:

Linka 29: Hrad Devín, Devínska Kobyla, Sandberg

Linka 43: Železná studnička, Kačín, lanovka, Lesopark

Linka 44: Koliba, Horský park

Linka 52: Biely kríž, Červený kríž, Veľká Baňa

Linka 79: Topoľové, Gajc, Poľovnícky les, lužné lesy

Linka 80: Nesto, vojenské bunkre, rakúske prihraničie

Linka 144: Kamzík, lanovka

Linka 154: Pekná cesta, Horáreň Krasňany

Do ďalších obľúbených turistických cieľov v Bratislavskom kraji sa môžete dostať regionálnym autobusom či vlakom. Krásnych miest v kraji je mnoho. Tak neváhajte a naplánujte si výlet.

Najjednoduchšie je cestovanie s aplikáciou IDS BK

Máte radi všetko v mobile? Vyskúšajte cestovať s mobilnou aplikáciou IDS BK a budete mať vždy po ruke všetko potrebné pre vaše cestovanie.

V aplikácii si môžete kúpiť "električenky", teda predplatné cestovné lístky, a to bez potreby návštevy predajne či vybavovania čipovej karty. Ak cestujete len občas, k dispozícii sú cestovné lístky na jednu cestu alebo aj denné cestovné lístky. V aplikácii si vyhľadáte vyhovujúce spojenia z miesta na mape alebo výberom z najbližších zastávok, pritom vám ponúkne najlepšie spojenie vrátane prestupov. V aplikácii IDS BK nájdete aj cestovný poriadok ktorejkoľvek linky všetkých dopravcov zapojených do IDS BK a vďaka aktuálnym informáciám o novinkách, zmenách a výlukách budete mať vždy všetky dôležité informácie.

Viac informácii o aplikácii IDS BK

Na jeden lístok celá rodina

Počas sobôt, nedieľ a dní pracovného pokoja môže s držiteľom základného (nezľavneného) denného cestovného lístka cestovať aj ďalšia dospelá osoba a až 3 deti do dovŕšenia 18 rokov. Podmienkou takéhoto využitia je, že v skupine cestujúcich je 1 dospelý a 1 dieťa.

Príklad: Ak si zakúpite denný cestovný lístok na 24 hodín na zóny 100+101 (územie Bratislavy) za 4,00 EUR, môže s vami počas voľných dní v rámci týchto zón na jeden lístok cestovať celá rodina, spolu až dvaja dospelí a až tri deti. Ak chcete ako rodina počas voľných dní cestovať po celom území IDS BK všetkými linkami zapojených dopravcov, zaplatíte za cestovanie 6,90 EUR za 24 hodín. A v prípade, ži si zakúpite tento lístok prostredníctvom aplikácie IDS BK alebo cez dopravnú kartu, cestovanie je ešte výhodnejšie. Iba 3,70 EUR za zóny 100+101 alebo 6,30 EUR za celú sieť IDS BK. Rovnaké pravidlo sa vzťahuje aj na 72 hodinové cestovné lístky.

IDS_BK_SQR_Rakusko

Neváhajte a naplno si užite výhody IDS BK.

V neposlednom rade - využívaním verejnej dopravy šetríte životné prostredie.