Tip na leto: Verejnou dopravou môžete cestovať aj za oddychom k vode

IDS_BK_Horiz_ZaOddychom_1200x424px

Leto znamená aj príjemný oddych pri vode. Na viaceré miesta, kde strávite pekné letné dni, sa dá jednoducho dostať aj dopravou v IDS BK.

Prinášame vám niekoľko tipov kam a aká doprava vás ideálne priblíži na miesto oddychu:

Senecké jazerá - stanica Senec - priamo pred stanicou

  • Linky S60, S65 Bratislava hl.st./ Bratislava, Petržalka - Senec - Galanta

Štrkovisko Veľký Biel - stanica Veľký Biel - cca 10 minút pešo/ alebo zastávka Veľký Biel, Bratislavská - cca 5 minút pešo

  • Linky S60, S65 Bratislava hl.st./ Bratislava, Petržalka - Veľký Biel - Galanta
  • Linky 630, 632 Bratislava, AS - Veľký Biel, Bratislavská - Senec

Nové Košariská - stanica Nové Košariská - cca 10 minút pešo

  • Linka S70 Bratislava hl.st. - Nové Košariská - Kvetoslavov

Pieskovňa - stanica Plavecký Štvrtok - cca 10 minút pešo

  • Linka S20 Bratislava hl.st. - Plavecký Štvrtok - Kúty

Zlaté piesky - zastávka Zlaté piesky - cca 5 minút pešo

  • Linka 4 Dúbravka, Pri kríži - Centrum - Zlaté piesky

Čunovské jazerá - zastávka Čunovské jazerá - cca 15 minút pešo

  • Linky 90, 91 - Nové SND/Most SNP - Čunovské jazerá - Danubiana/Čunovo

Vajnorské Jazero – železničná stanica Bratislava, Vajnory (cca 5 minút pešo).

  • Linka S60 a S65 alebo linka 52 (Stn. Vajnory – Východné – Rača).

IDS BK predstavuje spojenie viacerých druhov verejnej osobnej dopravy v Bratislave a okolí. Pri cestovaní električkami, trolejbusmi a autobusmi Dopravného podniku Bratislava, regionálnymi autobusmi ARRIVA Mobility Solutions, ako aj regionálnymi vlakmi prevádzkovanými Železničnou spoločnosťou Slovensko, je možné v rámci IDS BK využiť len jeden lístok, platný u všetkých dopravcov.

S jedným cestovným lístkom môžete cestovať rôznymi dopravnými prostriedkami troch zaintegrovaných dopravcov a to za rovnakých prepravných podmienok.

Spoje dopravcov jazdia v intervalovom režime a v regionálnej doprave vo vybraných prestupných miestach nadväzuje autobusová doprava na vlaky. Cestovanie v IDS BK je tak pohodlnejšie a jednoduchšie. Navyše, vďaka dotáciám objednávateľov verejnej dopravy, sú ceny cestovného veľmi priaznivé.

Najjednoduchšie je cestovanie s aplikáciou IDS BK

Máte radi všetko v mobile? Vyskúšajte cestovať s mobilnou aplikáciou IDS BK a budete mať vždy po ruke všetko potrebné pre vaše cestovanie.

V aplikácii si môžete kúpiť "električenky", teda predplatné cestovné lístky, a to bez potreby návštevy predajne či vybavovania čipovej karty. Ak cestujete len občas, k dispozícii sú cestovné lístky na jednu cestu alebo aj denné cestovné lístky. V aplikácii si vyhľadáte vyhovujúce spojenia z miesta na mape alebo výberom z najbližších zastávok, pritom vám ponúkne najlepšie spojenie vrátane prestupov. V aplikácii IDS BK nájdete aj cestovný poriadok ktorejkoľvek linky všetkých dopravcov zapojených do IDS BK a vďaka aktuálnym informáciám o novinkách, zmenách a výlukách budete mať vždy všetky dôležité informácie.

Viac informácii o aplikácii IDS BK

Na jeden lístok celá rodina

Počas sobôt, nedieľ a dní pracovného pokoja môže s držiteľom základného (nezľavneného) denného cestovného lístka cestovať aj ďalšia dospelá osoba a až 3 deti do dovŕšenia 18 rokov. Podmienkou takéhoto využitia je, že v skupine cestujúcich je 1 dospelý a 1 dieťa.

Príklad: Ak si zakúpite denný cestovný lístok na 24 hodín na zóny 100+101 (územie Bratislavy) za 4,00 EUR, môže s vami počas voľných dní v rámci týchto zón na jeden lístok cestovať celá rodina, spolu až dvaja dospelí a až tri deti. Ak chcete ako rodina počas voľných dní cestovať po celom území IDS BK všetkými linkami zapojených dopravcov, zaplatíte za cestovanie 6,90 EUR za 24 hodín. A v prípade, ži si zakúpite tento lístok prostredníctvom aplikácie IDS BK alebo cez dopravnú kartu, cestovanie je ešte výhodnejšie. Iba 3,70 EUR za zóny 100+101 alebo 6,30 EUR za celú sieť IDS BK. Rovnaké pravidlo sa vzťahuje aj na 72 hodinové cestovné lístky.

Neváhajte a naplno si užite výhody IDS BK.