Od 04.09.2023 sa zmenia cestovné poriadky regionálnych liniek

Vážení cestujúci,

dňom 4. septembra 2023 sa zmenia cestovné poriadky regionálnych liniek v regiónoch Pezinok, Senec a Šamorín. Na Záhorí ostanú cestovné poriadky bez zmeny.

Zmeny vychádzajú z dlhodobých štatistík o naplnenosti jednotlivých spojov, ale tiež z požiadaviek cestujúcich a samospráv.

Pre zlepšenie obslužnosti sa zavádzajú dve nové linky, pribudne aj obsluha novej zastávky. Niektoré linky budú skrátené či presmerované, dlhodobo minimálne obsadené spoje budú zrušené. Vyťažené linky a smery budú posilnené. Ku niektorým zmenám prichádza aj z technologických dôvodov.

Nové linky:

  • 710 s celodennou a celotýždennou premávkou, ktorá bude spájať Vlky, Tomášov, Malinovo a Most pri Bratislave s nosnou električkovou dopravou na prestupnej zastávke Astronomická v Ružinove. Zavedenie linky súvisí s celkovou reformou trás liniek 720, 730 a 740.
  • 711 – linka, ktorá uľahčí dochádzanie žiakom a študentom na základe požiadavky samospráv, s jedným spojom ráno do Bratislavy a jedným spojom poobede z Bratislavy. Bude spájať Ivanku pri Dunaji, Zálesie, Malinovo a Most pri Bratislave s mestskou časťou Bratislava – Vrakuňa (zastávky MiÚ Vrakuňa a Bodvianska v blízkosti spádových základných škôl).

Obsluha novo zriadenej zastávky:

  • V Chorvátskom Grobe bude zavedená obsluha nového obchodného centra Klokan, novo zriadenú zastávku Obchodná budú obsluhovať linky 525 a 628.

Podrobný popis jednotlivých zmien

Cestovné poriadky regionálnych autobusov

V prípade otázok môžete kontaktovať InfoCentrum IDS BK:

📧 info@idsbk.sk, ☎️ +421 948 102 102